Mikrotrend, který dýchá pařížským šarmem: Nosí se mašle do vlasů, vedou saténově hladké i ozdobené perlami

Módní hit 2024: Nosí se mašle do vlasů, vedou saténově hladké i ozdobené perlami
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Červená saténová mašle k připnutí do culíku, Mango, 299 Kč.Bílá saténová mašle na culík, H&M, 189 Kč.Saténová gumička s mašlí, Lindex, 199 Kč.Jednoduchá černá mašle k připnutí, Gate, 119 Kč.+ 7 fotek+ 8 fotek

Naprosto nepostradatelný doplněk sezóny? Mašle ve vlasech! Sametová, saténová nebo obtěžkaná perlami, vždy ale nesmírně elegantní a šik.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 01. 05. 2024 05:00

Nemohli jste si jich nevšimnout. Už pár měsíců nás zásobují jejich okouzlujícím zjevem mnohé známé tváře i módní mola. A teď je řada na vás. Patří k bezstarostnému létu stejně jako do elegantních večerních stylingů a jejich omlazující kouzlo oceníte v každém věku. Mašle ve vlasech zkrátka nelze opomenout.

Módní vlna ze sociálních sítí

Jako obvykle v tom má prsty především virální hit ze sociální sítě TikTok a dalších virtuálních platforem. Jakmile se začala šířit videa upozorňující na znovuobjevený dívčí prvek, bylo jasné, že jim neuniknete. A žádná škoda: Jsou opravdu slušivé a z každého vašeho outfitu vyčarují promyšlenou a sofistikovanou kreaci.

Doporučené video: Jak si vytvořit účes s mašlí podle stylistky Nikoly Markové


Baletní estetika i koketní viktoriánský styl

Perfekcionistický look, který mašle zdobící účes ztělesňují, lze propojit s dalšími trendujícími směry. Zatím nás neopustila slabost pro baletní estetiku, dokonale pak mašle zapadají i do nastupujícího trendu koketního ženského stylu, které lze spojit s viktoriánskými prvky i strohým, ale o to promyšlenějším pařížským stylem.

Jednoduše je zavažte nebo si pomozte připraveným prvkem

Neváhejte tedy a važte si toto léto do vlasů samet, satén, organzu i další materiály, které mohou zdobit jak jednoduché kličky tvořící mašličku, tak i další ozdobné detaily, aplikace, perly či výšivky. Nejjednodušší styl ale v tomto případě funguje nejlépe. Ozdobné mašle můžete do účesu jednoduše vetknout, nebo se spolehnout na již předpřipravené mašle umístěné na sponkách, gumičkách či pérkách, které do culíku či rozpuštěných vlasů jednoduše připnete.

Už připravené mašle a mašličky, které stačí jen připnout či navléci do vlasů, najdete jako inspiraci v galerii pod článkem.


Související články

Další články