Milan (29): Nejprve jsem v kontejneru našel skříň. Pak díky dumpster divingu i životní lásku

Opravdové příběhy čtenářů: Nejprve jsem v kontejneru našel skříň. Pak díky dumpster divingu i životní lásku
Zdroj: Unsplash

Lásku můžeme potkat na různých místech. Milan určitě nečekal, že tu svoji najde mezi odpadky, ale život nás někdy zavede na nečekaná místa...

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká27. 09. 2023 13:00

Všechno to začalo, když jsem si jednoho večera všiml staré komody vyčnívající z popelnice. Měl jsem neodolatelné nutkání ji prozkoumat. Nikdy předtím jsem nic z kontejneru nevytahoval, ale zrovna jsem se rozešel s přítelkyní, přestěhoval se do nového bytu a neměl žádný nábytek. A tahle skříň vypadala zachovale. Jistě, byla trochu otlučená, ale uvnitř čistá a s trochou péče jsme z ní mohl udělat hezký kousek.

Odpad jednoho, poklad jiného

Nenapadlo mě, že to skříní v zoufalé době neskončí. Dumpster diving, nebo chcete-li potápění v kontejneru, i když to zní směšně, není o hledání odpadků, ale pokladů. Každý kontejner je jako pokladnička - nikdy nevíte, co získáte. Nábytek, elektronika, oblečení, na co si vzpomenete. V popelnicích se skrývají poklady.

Potkal jsem takhle i svoji nynější přítelkyni. Co mě totiž překvapilo nejvíc, je komunita kolem dumpster divingu. Před nálezem skříně jsem netušil, že se tihle lidé navzájem podporují a spojují, dávají si tipy na místa a sdílejí svoje úlovky. Já vím, že vám to může znít špinavě, ale je to jako jít na blešák, jen bývalým majitelům neplatíte, protože ty věci vyhodili. Existují facebookové a jiné skupiny na internetu, kde se diveři domlouvají, kam a kdy půjdou a na jednom takovém lovu jsem potkal Silvii.

Náš vztah začal lovem matrace

Byla čerstvě na koleji a na jedné z facebookových skupin nechala vzkaz: „Hledám někoho, kdo by se mnou ve čtvrtek večer šel do... (nemůžu říct kam, není to vždy úplně legální). Potřebuju novou matraci na kolej a mám tip, že se zbavují kazových kusů.” Napsal jsem jí a potkali jsme se. Věřte, nebo ne, ten večer jsme tu matraci společně ulovili.

Na koleji pak strávila asi dva měsíce a přestěhovala se ke mně. I s tou matrací. Celý byt jsme si vybavili takhle. Nakoupili jsme jen lednici nebo pračku, takže většinu vybavení máme z ulice nebo od nákupních center, která se zbavovala nechtěného zboží.

Jediné, co nás v našem životním stylu rozděluje, je lovení jídla. Sylvie se sbíráním potravin z kontejnerů nemá problém. Myslím tím kontejnery u supermarketů, kde jsou nepoškozené, trvanlivé potraviny. Silvie takhle nosí domů celé nákupy a směje se mi: Kdybys byl na ulici, určitě bys nepohrdl, co?” Asi má pravdu, ale zatím si vydělávám, na ulici nejsem a s jídlem z kontejneru mám prostě problém. Ale život je změna. Třeba i já jednou změním názor.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články