Božena (72): Stará láska nerezaví, ale rovnou kvete. Zažila jsem to na vlastní kůži

Božena (72): Stará láska nerezaví, ale rovnou kvete. Zažila jsem to na vlastní kůži
Zdroj: Unsplash

Paní Božena byla dlouho sama a smířila se s tím, že se to už nezmění. Pak potkala svou dávnou lásku. Kdo by byl řekl, že mezi nimi přetrvala jiskra...

Michaela Hájková
Michaela Hájková 20. 08. 2023 10:00

Byla jsem dvacet let vdovou a neměla jsem v plánu honit další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Igora (75), svou dávnou lásku. Moje vnučka kroutila hlavou nad tím, jak jsem v mém věku zaláskovaná...

Myslela jsem, že dožiju sama

Stala jsem se vdovou a zároveň babičkou na plný úvazek. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nevěřila bych, že začnu znovu „blbnout“ až po sedmdesátce.

Jenže pak jsem potkala Igora. Byli jsme spolu ve dvaceti, teď jsme se viděli na školním srazu po padesáti letech. Pořád jsme si dobře rozuměli. Když pominu jeho bílé vlasy a hůlku, byl to ten samý vtipálek jako kdysi.

Když mi podával sako nebo mi naléval víno, pořád tam mezi námi byla ta jiskra jako zamlada. Nejprve jsem se vyděsila, jestli nemám infarkt. Už jsem ten pocit v hrudníku neznala. Pověděla jsem o tom Igorovi a on se cítil stejně. Začali jsme spolu randit a vyrážet na místa, kde jsme se jako vysokoškoláci vídali nejčastěji. Bylo to neuvěřitelně romantické a současně i nostalgické.

Řádila jsem jako zamlada

Igor mě pozval večer na Petřín, kde mi recitoval staré básničky. Popíjeli jsme pivečko v restauraci a já zcela zapomněla, že obvykle chodívám spát po zprávách. Před půlnocí jsme se honili v parku pod rozhlednou a pusinkovali se pod lucernami.

Igora jsem pak pozvala na chalupu, kde jsem rodině vyprávěla, jak dlouho už se známe. Nejmladší vnučka byla celá vedle z toho, jak prý vypadám svěže a rozverně. Babi, ty jsi totálně zamilovaná,“ koulela nevěřícně očima. Chtěla jsem ji vyvést z omylu, ale místo toho jsem ji v tom ještě víc utvrdila.

Když jsme neměli s Igorem delší dobu žádné soukromí, schovali jsme se v kumbálku a tam se k sobě chvíli tiskli. Jenže vnučka si tam ve stejnou dobu zamířila pro koště. Když nás načapala v objetí, málem to s ní seklo. To už jsem si vážně připadala jako poblázněná dvacítka.

Láska kvete v každém věku

Když vidím některé své osamělé kamarádky, děkuji bohu, že jsem dostala druhou šanci s Igorem. Láska povznáší ducha a činí život i v mém věku radostnějším. Mám sice báječnou rodinu, přesto jsem se cítila občas osamělá.

Chovat se trochu bláznivě a držet se za ruku s fajn chlapem je velmi osvěžující. A je úplně jedno, že jsme vrásčití nebo jak někdo říká „za zenitem“. Já si lásku na stará kolena užívám dokonce víc než zamlada!

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články