Módní styl podle depešáků: Dave Gahan nás naučil nosit vestičky na nahém těle, Martin Gore zase klobouky a extravagantní šperky

Depeche Mode a jejich ikonický styl není jen černá a barety: David Gahan nosí vesty na holém těle a Martin Gore klobouky
Zdroj: Profimedia, oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Do standardní výbavy  fanoušků Depeche Mode patří typický kožený či koženkový křivák. (Levi's, 3 390 Kč)Stejně oblíbená je i motorkářská bundička  - biker jacket. (Mango, 2 299 Kč)Asymetrická bunda zvaná křivák. Základ výbavy na jeden z koncertů Depeche mode v Praze. (Primark, 495 Kč)I v kotli Depeche Mode můžete ctít minimalismus. Jednoduchá bunda z eko kůže se stojáčkem, Oysho, 1 299 Kč.+ 37 fotek+ 38 fotek

Prahu čekají hned dva koncerty legendární hudební skupiny Depeche Mode. Jak se obléká zarytý “depešák”? A najdou se takoví i mezi dnešními fanoušky britské hudební legendy? Máme pro vás inspiraci, které kousky si pořídit, ať už na koncert vyrážíte nebo jen obdivujete nezaměnitelný "depešácký" styl.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 21. 02. 2024 05:00

Nová vlna, kterou skupina pod vedením frontmana Davea Gahana následovala při svém vzniku, je dnes spíš retro záležitostí, sound všech hitů tohoto slavného seskupení ale rozhodně neztrácí na aktuálnosti. A mluví za něj nejen dlouhá řada celosvětově známých songů, stejně jako moderní a progresivní zvuk nejnovějších písní, které Depeche Mode jede opět předvést také do Prahy.

Depeše módních zpráv

Šatník, který je takřka stejnokrojem při návštěvě koncertů skupiny Depeche Mode, a mnozí fanoušci jej jako svůj styl po léta vyznávají i mimo koncertní arény, je stejně nezaměnitelný, jako samotný podmanivý, těmně zabarvený zvuk světoznámé britské skupiny. A vévodí mu, samozřejmě, černá.

Co tedy ve výbavě zarytého fanouška této hudební legendy, která i ve svém názvu nese jasný vzkaz o následováníhodné módní vlně, nesmí chybět? Rozhodně je poznáte podle jednoduchých základních prvků. Těmi jsou vesměs černé úzké džíny, v případě zpěváka skupiny Depeche Mode mohou mít ale i bílou barvu. Vedle nich jsou u fanoušků dosti oblíbené i tzv. “mrkváče”, tedy kalhoty širší v bocích, opět především v černé, které patří k image dalšího z členů Depeche Mode, Martina Gorea (62).

Martin Gore inspiruje klobouky a extravagantními šperky

Samozřejmostí je i černý horní díl, přes který správný "depešák" vesměs nosí koženého křiváka, motorkářský střih bundy se stojáčkem anebo dlouhý černý kabát. A k tomu pár těžších šněrovacích bot nebo variantu jezdecké obuvi, tzv. perka nebo koně, rovněž v černém provedení, často s kovovou špičkou. Nic z ikonického výsledku nezkazí také klobouk nebo kšandy, které patří k dalším poznávacím znamením Martina Gorea (62) a fanoušci jeho styl milují stejně, jako ten Gahanův.

Nejen dámám oddávajícím se rytmům hitů jako Personal Jesus, Strangelove nebo Enjoy the Silence často nesmí chybět obojek připomínající ozdoba krku, dnes využívaná a nošená pod pojmenováním choker. V depešáckém provedení ale obvykle nenajdete romantizující samet nebo křišťálové detaily. Jde hlavně o jednoduchý kovový řemínek s cvočky i bez, nebo řetízkové obojky z masivně tvarovaného kovu.

Elegantní frontman Depeche Mode udává styl

Aktuální styl samotného Davea Gahana vždy mocně ovlivňuje i fanouškovskou základnu. Mimo jeho rockersky laděných černých outfitů díky němu k depešácké komunitě rozhodně patří i elegantní černé sako (nebo rovnou celý oblek), jindy vesta nošená rovnou na tělo. Varianty v klasickém provedení i kožené modely tak dnes patří k základním stavebním prvkům módy nejen samotného charismatického frontmana, ale i jeho obdivovatelů.

K takřka striktně černému stylu příznivců kapely Depeche mode lze jistě přiřadit i řadu dalších doplňků. Obvykle jsou ze stříbřitého kovu a na pohlaví se při jejich nošení příliš nehledí. K fanouškovi Depeche Mode proto patří často náušnice, výraznější prsteny nebo náramky a samozřejmě i masivnější šperk nošený okolo krku. A když jde o původní styl, nesmí chybět ani záplava kovových cvočků.

K depešácké černi laďte bílou, stejně jako Dave Gahan

Jak už bylo řečeno, vedle černé mohou milovníci této hudební legendy občas sáhnout i po jejím protipólu. I Dave Gahan rád vymění černé tričko za bílý nátělník, nebrání se převléci barvu i v případě kalhot a využívá jejich ostrého kontrastu. Vedle divočejšího rockerského stylu, který kapela nastolila při svém vzniku v 80. letech tak dnes její fanoušci často vyznávají podobně elegantní linii, jako jejich hudební miláček.

Inspiraci, jak se obléci na koncert britské hudební legendy v pražské 02 Aréně, najdete v naší fotogalerii.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články