Na vysoké noze: Trend léta 2024 velí nazout platformy v podobě sandálků, žabek, tenisek i milovaných espadrilek

Na vysoké noze: Trend léta 2024 velí nazout platformy v podobě sandálků, žabek, tenisek i milovaných espadrilek
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Metalické sandály na platformě, Anna Field, 720 KčStříbrné espadrilky na platformě a klínku, Marks&Spencer, 1 299 KčPáskové kotníčkové sandály na masivní platformě s podpatkem, Even&Odd, 890 KčPáskové sandálky na klínku, Michael Kors, 4 200 Kč+ 24 fotek+ 25 fotek

Chcete mít v létě perfektní rozhled? Máte ho mít! Hitům mezi letní obuví 2024 totiž kralují platformy. Nosí se na pantoflích, sandálcích, espadrilkách i teniskách a rozhodně nešetří nabízenými centimetry.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 15. 06. 2024 09:00

Nemáme nic proti balerínám či pantoflíčkům na zcela rovné, minimalistické podrážce. Když však jde o letní hity, nemůžeme zkrátka vyšší modely s vyvýšenou, ale stále víc než pohodlnou podrážkou opomíjet. Letním modelům totiž tolik sluší.

Skvělá volba k mini délkám

Jejich angažování slavnými módními domy inspirovalo především v kontrastu s dalším hitem léta, extrémně zkrácenými svršky. K miniaturním šortkám, mikrovariantám mini sukní či šatů nebo jen tak k plavkám zkrátka pořádný rozhled patří a navíc i pozitivně přispívá k prodloužení nohou i komplexní siluety.

Vysoké, ale pohodlné

Narozdíl od jehel, které dovedou také zamávat s postojem a modelům dodat švih, platformy si užijete i jindy než při posedávání na baru nebo jízdě taxíkem. V platformách dovede nachodit tisíce kroků prosluněnými letními letovisky i strávit celý den v pracovním zápřahu. A když nepůjde o extrém, vaše nohy jejich účast na dokonalém letním stylu ani nepocítí, naopak, budou si jejich nabídku pohodlné chůze naprosto užívat.

Velmi zajímavou kariéru v příštích dnech a týdnech prorokujeme modelům masivních sandálů vyzbrojených hladkou i tvarovanou podešví o šíři minimálně několika centimetrů. Jejich kouzlo objevíte při tvorbě různorodých modelů napříč styly, obstojí na jedničku ve všech, které si dovedete představit.

Nesmrtelné espadrilky na klínku

Na vedlejší kolej ale neodstavujte ani oblíbené a osvědčené modely, sandálky na vysokém klínku z přírodnin zvané espadrilky. Když navíc přidáte oblíbené ovíjivé prvky kolem lýtek, k rozevlátým letním šatům lepší obuv snad ani nenajdete.

Espadrilkám s vysoký klínkem ale sluší i sofistikovanější materiály, jako třeba kůže. V metalické i tradiční broušené či hladké úpravě, vždy vypadají skvěle a zaslouží si místo v naší výbavě pro nejbáječnější období v roce.

Výběr módních kousků obuvi s výraznou podrážkou si můžete prohlédnoout v galerii pod článkem.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články