Necháte se pozvat do Santovy vesničky v Praze nebo rovnou do jeho srubu ve Finsku? O tyhle vánoční radosti nesmíte přijít

Srub Santa Clause
Zdroj: Samir Zarrouk/Airbnb
Krásný pohled na Santův srub ve Finsku.Jedna čtyčlenná rodina se sem bude moct letos na Vánoce podívat.Přes Airbnb lze rezervovat pobyt od 18. - 21. prosince právě ve srubu Santa Clause.V Santově srubu si budete moct prohlídnout krásnou laponskou výzdobu.+ 19 fotek+ 20 fotek

Advent by neměl být o tom sehnat všem dárky a napéct co nejvíce cukroví, ale hlavní je užít si vánoční období, kdy všude všechno bliká a září. Našli jsme pro vás dvě atrakce, které byste letošní zimu měli vzít v potaz. Santa Claus má totiž sídlo ve Finsku, ale pobočku i v Praze.

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková 08. 12. 2023 15:08

Možnosti, jak Santu navštívit, máte dvě. Můžete se vydat do jeho krásného srubu ve Finsku nebo v Praze navštívit jeho vesničku, která doslova září a děti jí budou nadšené.

Srub Santa Clause ve Finsku

Doslova pohádkový výlet si můžete udělat během zimního období do Finska, kde najdete srub Santa Clause, kde se můžete i krátkodobě ubytovat. Podmínkou je, že jako elfí nováček budete muset pomoct s nahromaděnými dopisy a za odměnu si můžete užít sváteční atmosféru za polárním kruhem.

Katja, vrchní elfka hlavní pošty Santa Clause a hostitelka Airbnb, říká: „Elfové pracují 24 hodin denně, aby proměnili srub Santa Clause v zimní říši divů. Chceme, aby to byla kouzelná a úchvatná zkušenost pro rodinu, která hledá dokonalý vánoční zážitek. Nejen, že hosté budou usínat ve srubu Santa Clause, ale nahlédnou také do zákulisí oficiální pošty Santa Clause v nejrušnějším období roku.“

Hosté se ubytují ve srubu Santa Clause, který stojí jen jedno sklouznutí od pošty Santa Clause. Pokoj ve srubu je jak ze starých časů a s tradičními laponskými dekoracemi, šatní skříní s elfím oblečením a všemi doplňky, které se dají očekávat od útulného elfího doupěte daleko za polárním kruhem.

Pobyt ve srubu Santa Clause bude zdarma (18. - 21. 12.) ovšem exkluzivní nabídku získá jen jedna čtyřčlenná rodina, zato i s letenkou z londýnského letiště Heathrow. Žádosti o rezervaci budou na Airbnb spuštěné 11. prosince v 11 hodin.

Santova vesnička na Winter Wonderlandu v Letňanech

Mnohem blíže to budete mít k Santovi v jeho vesničce, která je součástí Winter Wonderlandu v pražských Letňanech.

Je plná sněhuláků, vánočních elfů, dárků a samozřejmě nechybí sám Santa. Jeho vesnici doplňuje stan plný zábavy, kde děti kromě setkání se Santou nebo jinými maskoty čeká i virtuální realita, fotokoutek a spousta krásných suvenýrů.

Vánoční atmosféru si ve Winter Wonderlandu mohou návštěvníci užít každý den po celý advent - od 14 hodin v pátek a o víkendech, ve všední den pak od 15 hodin. Nádherný světelný park, který je inspirován zábavními parky v Londýně, Paříži, New Yorku a Dubaji, je otevřen do 21 hodin. A pozor, 24. prosince je jediný den zavřeno.

Santa Claus na cestách po celé ČR

A ještě je tu jedna možnost, jak si na Santu počkat, a to v jednom z jedenácti měst, kam se letos vydá tradiční vánoční kamion Coca Coly. Jeho první zastávka je 8. prosince v Horažďovicích, kde na vás bude od 16 hodin čekat moderovaná zábava, skvělá hudba, občerstvení a je možné přispět i na dobročinné účely. Půl hodiny po začátku přijede světýlky ozdobený vánoční kamion a ten přiveze samotného Santu.

Další zastávky budou v Milevsku (9.12.), Králově Dvoře u Berouna (10.12.), Čestlicích-Říčanech u Prahy (11.12.), Kostelci nad Černými lesy (13.12.), Světlé nad Sázavou (14.12.), Pardubicích (15.12.), Náchodě (17.12.), Hradci Králové (18.12.), Žamberku (19.12.) a Javorníku (20.12.).

Podívejte se do galerie na srub Santy ve Finsku a jeho pražskou osvětlenou vesničku.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články