Největší skandály španělské královské rodiny: Nevěrná Letizia v tom není sama, její tchán Juan Carlos měl 2000 milenek

Královna Letizia není jediná skandalistka španělské královské rodiny: Její tchán Juan Carlos povedl svou choť se 2000 milenkami
Zdroj: Profimedia
Španělskou královskou rodinou zmítá pěkně pikantní skandál. Bývalý švagr královny Letizie tvrdí, že s ní spal v době, kdy byla vdaná za Filipa VI.Napsal o tom dokonce knížku a vložil na Twitter snímek těhotné královny jako důkaz vzájemné blízkosti. Letizia tak má doma co vysvětlovat. Královský palác se ke skandálu zatím nevyjádřil a Letizia s Filipem dál plní své oficiální povinnosti.Letizia ale není ve španělské královské rodině sama, kdo má (nebo měl) pověst nevěrníka. Její tchán, král Juan Carlos I. údajně podvedl svou manželku, královnu Sofíi (oba na snímku), hned se dvěma tisícovkami žen.I když dnes žije v exilu a nikdo se k němu moc nehlásí, kdysi býval Juan Carlos jedním z nejslavnějších mužů světa a celkem štramák.+ 2 fotky+ 3 fotky

Nejen britskou monarchii stíhá jeden skandál za druhým. Pod ostrou palbou se momentálně ocitají i příslušníci španělské královské rodiny, jmenovitě královna Letizia. Na tu exmanžel její sestry ve své nové knize práskl, že spolu měli poměr v době, kdy byla krásná novinářka vdaná za následníka trůnu. A není to zdaleka jediný kostlivec, který na španělskou monarchii v posledních dekádách vypadl ze skříně. Přehled největších skandálů přinesl list Daily Mail.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 09. 12. 2023 07:30

O zatím poslední rozruch se postaral podnikatel Jaime Del Burgo (53), exmanžel Letiziiny sestry Telmy, který momentálně bydlí ve Velké Británii. Ve své knize o královně napsal, že s ním roky podváděla svého chotě, současného španělského krále Filipa VI. (55).

Utajený milenec královny Letizie

S Jaimem měla mít pletky už v době, kdy se s tehdejším následníkem trůnu seznámila, a jako důkaz vložil podnikatel na Twitter snímek těhotné Letizie, který má dokazovat, že spolu skutečně měli vztah. Rozešli se údajně v srpnu 2011, kdy mu Letizia zavolala, že je mezi nimi konec. O rok později se Del Burgo zasnoubil po dvouměsíční známosti s Letiziinou mladší sestrou Telmou.

Španělský královský palác se zatím ke kauze nevyjádřil, není to ale první skandál, který musí tutlat. Hodně práce měli PR manažeři například se stovkami aférek bývalého krále Juana Carlose I. (85) nebo rozvody jeho dvou potomků, infantek Eleny (59) a Cristiny (58).

Manžel infantky Cristiny skončil za mřížemi

Zvlášť ten Cristinin byl pikantní. Její muž, bývalý házenkář Iñaki Urdangarin (54), totiž skončil za zpronevěru a praní špinavých peněz na pět let za mřížemi.

Urdangarin se oženil s Cristinou v roce 1997 a společně vychovali čtyři děti Juana, Pabla, Miguela a Irene. V lednu 2022 pár oznámil, že se rozchází. Stalo se tak nedlouho poté, co se v médiích objevil snímek Urdangarina ruku v ruce s cizí ženou, nejmenovanou spolupracovnicí z právní firmy Imaz & Asociados.

Královská rodina se od všech Urdangarinových počinů distancovala, Cristina přesto byla jistý čas v souvislosti s nimi vyšetřována. Její bratr Filip VI. ji pak v roce 2015 na to konto zbavil titulu vévodkyně z Palmy.

Král Juan Carlos I. spal se dvěma tisícovkami žen

Jestli se někdo ve španělské monarchii v posledních dekádách postaral o pořádnou dávku emocí, byl to král Juan Carlos I., který momentálně žije v exilu ve Spojených arabských emirátech a nikdo z rodiny se s ním nebaví.

I když dnes upadl v zapomnění a opovržení, kdysi patřil k jedněm z nejznámějších mužů světa. Kamarádil se s královnou Alžbětou a celou britskou královskou rodinou, přičemž jeho přátelství s králem Karlem III. trvá dodnes.

Španěly si kdysi získal tím, že odmítl pokračovat v odkazu generála Franka a ze Španělska učinil svobodnou, demokratickou a liberální zemi. Jenže lidem se brzy začalo zajídat jeho poněkud nemorální chování. Ač byl roky ženatý s královnou chotí Sofíí (85), nebránilo mu to užívat si s jinými ženami. Šuškalo se, že měl dva tisíce milenek a jak mohl, někde nepříliš legální cestou získal peníze.

Poddané si definitivně znepřátelil v roce 2012, kdy se s aristokratickou milenkou Corinnou zu Sayn-Wittgenstein-Sayn (59) vydal na lov slonů do Afriky. O dva roky později se dobrovolně vzdal vlády a odstěhoval se do Emirátů, aby uvolnil místo na trůnu pro svého syna Filipa.

Zdroj informací:
Dailymail.co.uk

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články