Nezlomná Eva Adamczyková hodnotí, jak se proměnila po čtyřech měsících ve StarDance

Nezlomná Eva Adamczyková hodnotí, jak se proměnila po čtyřech měsících ve StarDance
Zdroj: Extra/Pavel Dvořák
Eva Adamczyková a Jakub Mazůch se svým svěřencem z Centra Paraple.Eva Adamczyková a Jakub Mazůch zatancovali paso doble.Eva Adamczyková si pochvaluje kostýmy, které nejsou tolik zdobné.Eva Adamczyková přišla předávat šek pro Centrum Paraple bez špetky make-upu.+ 14 fotek+ 15 fotek

Snowboardistka Eva Adamczyková (30) je jasnou adeptkou na letošní královnu tanečního parketu ve StarDance. Se svým tanečním partnerem Jakubem Mazůchem (35) teď v rozhovoru pro Lifee.cz prozrazuje, jak se proměnila její fyzická kondice a jídelníček, který kostým ji zatím nejvíc bavil nebo jak se popasovali s jejím vypadávajícím ramenem. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 02. 12. 2023 08:00

Snowboardistka Eva Adamczyková (30) nám v rozhovoru přiznává jistou únavu, přesto je z úspěchů ve StarDance nadšená. Pochvaluje si kostýmy, které raději volí méně zdobné, ale také taneční tréninky, které si nenechá zkazit ani ramenem, které jí občas vypadává. "V tomhle režimu můžete opravdu jíst cokoliv a stejně buď zhubnete, nebo nepřiberete. Uvidíme, až skončí StarDance – myslím, že fyzičku člověk pořád má, jen teď nestíhám poslední dva nebo tři týdny tolik chodit do posilovny," posteskla si nezlomná sportovkyně Eva, která až do čtvrtého kola chodila souběžně s tréninky ještě pravidelně posilovat.

Eva Adamczyková a Jakub Mazůch o StarDance

Evi, Jakube, jak jste si užili tanec pro Centrum Paraple?
Eva: Celý týden, co jsme připravovali společnou choreografii a poprvé jsme se potkali s našimi patrony, tak jsem si hrozně užila. Nic jsem od toho neočekávala, ale nakonec jsem se psychicky nadechla a mentálně jsem si za celý ten týden odpočinula. Po šestém kole jsem byla hodně unavená, takže nám v dobrém rozbourali stereotyp a díky tomu jako bychom chytli druhý dech. Mentálně si člověk odpočinul a byl to velký zážitek.
Jakub: Choreografii s vozíčkáři nám stavěl Marek Zelinka. Bylo to fyzicky náročné, protože vozíčky jsme několikrát zvedali. Měli jsme tango, paso doble a do toho zvedat vozíčky. Už předtím jsme byli fyzicky vyčerpaní, ale tento týden nás únavy zbavil.

Je pro vás teď větší motivace jít dál a pokračovat?
Eva: Po každém kole záleží, jaký tanec vás čeká a na co se těšíte. Já jsem se třeba těšila na sedmé kolo, ať už na společnou choreografii, tak na naše paso doble. Cítila jsem se v něm docela dobře. V dalším kole je contemporary, scénický tanec a na to se také extrémně těším, protože tam máme oblíbenou písničku. Scénické tance staví Václav Kuneš a máme tam také jeho company, takže je to zase jiná spolupráce a jiný trénink. Contemporary je volnější, nemáte tam jasná pravidla jako u společenského tance. Je to o pocitu, nacítění, a vidět Vaška pracovat se svými tanečníky je velmi inspirující. Zároveň jiný přístup, protože contemporary si to vyžaduje. Na tohle se moc těším a potom už je mi to vlastně jedno, protože už teď jsem si splnila tolik snů, o kterých jsem možná ani nevěděla! Jen díky StarDance vás kolikrát napadne, že by bylo super vyzkoušet si něco nového. Jsem naprosto šťastná za to všechno, co jsem dosud zažila a může to být jen lepší.

Eva Adamczyková o krásných kostýmech

Který kostým vás zatím nejvíc bavil?
Eva: Určitě se mi líbil kostým na rumbu, ten byl speciální a bylo to něco jiného – šaty s kalhotami. Hodně jsem si užila také Rebelku. Šaty mi hrozně hezky seděly. Člověk se dívá na film Rebelka a říká si: „To by bylo super, kdybych mohla být Rebelka!“ Za pár let si najednou zkoušíte její šaty a paruku. Byl to velký zážitek, i když paruka byla pro tanec až příliš velká, což se ukázalo jako zrádné. Líbily se mi také šaty na paso doble, byly krásně čisté. Taneční šaty jsou obecně hodně zdobné a v televizi to dělá velkou parádu, proto jsem ráda, že jsme se rozhodli jít tímto čistým směrem a že to dobře dopadlo. Ukázali jsme, že to nemusí být extra zdobné a stejně to funguje, pokud je choreografie dobrá.
Jakub: Vždy to konzultujeme s Romanem Šolcem a chceme, aby kostým podtrhnul náš příběh nebo emoci z tance, a aby se to také snoubilo s hudbou. Myslím, že všechny kostýmy jsme měli doladěné do detailu. Nic bych neměnil.
Eva: Myslím, že všechny sedly tak, jak měly.

Eva Adamczyková nestíhá chodit do posilovny

Evi, jak se proměnila vaše fyzička? Přišla už nějaká zranění?
Eva: Ne, zranění naštěstí ne. Když mi vypadne rameno, tak to je normální. To se mi stane párkrát za sezonu běžně a jsem na to zvyklá. Dokážu s tím bez problému odjet závody, protože mi to naskočí zpátky a můžu dál fungovat. Není to nic, co by mě extra omezovalo. Omezující je to v tom, jaké pohyby můžu dělat, zkrátka v tom provozu. Ale já jsem na to zvyklá, takže Kubovi kdyžtak řeknu, který pohyb pro mě zrovna není dobrý.

A únava?
Eva: Určitá únava samozřejmě je. Mám pocit, že to pořád nějak zvládáme, i když jsme po každém tanci unavení. Máte nějaký rychlejší standardní tanec, pobíháte tam a na konci si řeknete, že ta minuta a půl vám dala docela zabrat. A stejně jsme zadýchaní.

To si potom můžete dopřávat sladkosti.
Eva: Ano, v tomhle režimu můžete opravdu jíst cokoliv a stejně buď zhubnete, nebo nepřiberete. Uvidíme, až skončí StarDance – myslím, že fyzičku člověk pořád má, jen teď nestíhám poslední dva nebo tři týdny tolik chodit do posilovny.

To snad ani nemusíte, když denně trénujete? Nebo ano?
Jakub: To byste se divila!
Eva: Do čtvrtého kola jsem to nějak zvládala a ještě minulý týden jsem v posilovně byla. Chodím teď už jenom jednou týdně, předtím jsem to dávala víckrát. Myslím, že fyzičku člověk neztratí, ale je pravda, že únava se potom projeví. Můžete mít sebelepší kondičku, ale když jste unavená, tak to nejde stejně prodat. Ale my už jedeme na takový automat.
Jakub: Tango a paso doble máme za sebou a to byly dva nejintenzivnější týdny. Byli jsme zatuhlí a museli nás tady masakrovat a masírovat nám trapézy, záda. Teď jsem zvědavý, jak dopadnou další kola. Pokud bychom šli do devátého, tak je to třeba rozstřelový tanec – byly by to tři tance a ve finále čtyři.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články