Petr (58): Těšil jsem se, že si společně užijeme manželčino dědictví. Místo toho mi žena hned nato dala sbohem

zralý muž, starší muž
Zdroj: Freepik

Petr je v šoku, myslel si, že se o něj žena bude pěkně starat až do smrti. Ona ale získala dědictví po tetě a okamžitě ho opustila. Jako by na takovou příležitost dávno čekala.

Michaela Hájková
Michaela Hájková04. 09. 2023 07:00

Tak nevím, co si o své ženě myslet. Naskytla se jí příležitost postavit se na vlastní nohy a hned mě hodila přes palubu. Nevím, co budu dělat dál – ve svém věku už si novou ženskou najdu jen těžko.

Myslel jsem si, že se nemáme špatně

S Evou jsme si žili spokojeně v malém bytě na sídlišti už třicet let. Děti odrostly a my trávili každý víkend na chatě. Netušil jsem, že by moje žena toužila po něčem jiném. Možná jsem jí tak úplně nepomáhal, ale na druhé straně jsem vydělával víc peněz než ona.

Pamatuji si, jak vášnivě ráda kupovala losy a vždy toužila po výhře. Kam by se vydala, jaký dům by si pořídila. Vždy mluvila jen o sobě, nikdy o nás dvou. Vysmíval jsem se jí, že vyhazuje peníze a je věčný snílek. Netušil jsem, že tajně snila mimo jiné o životě beze mě.

„Kdybys vyhrála milion, hned si balíš svých pár švestek, co?“ rýpal jsem v legraci do ní. „Vždyť ty bys udělal to samý, jsme tu spolu na doživotí uvězněný,“ tvrdila cynicky. Takové řeči se mi zdály dost depresivní a nevěděl jsem, že to Eva myslí vážně.

Dědictví po tetě nám převrátilo život naruby

Pak se manželka nečekaně dostala k dědictví po pratetě. Ta byla bezdětná a Evičku měla celý život moc ráda. Stejně ale nikdo nečekal, že moje žena získá vilu a dva pozemky. Jeden z nich velice výhodně prodala a hned mi oznámila, že mě opouští.

Upřímně řečeno jsem si myslel, že peníze využijeme oba a budeme se mít do smrti jako králové. Já bych to tak určitě udělal, o tom nepochybuji. Opustit někoho těsně před šedesátkou je kruté – za chvíli začnou zdravotní problémy a nikdo se o mě nepostará. Budu muset obtěžovat děti, které mají svých starostí dost.

Byl jsem naprosto v šoku, protože jsem si uvědomil, že kdyby měla žena příležitost, udělala by to už dávno. Žila se mnou jen proto, že neměla kam jít a nebyla dostatečně finančně nezávislá. Můj kamarád tvrdí, že to tak má většina lidí, to mi připadá smutné a zvrácené.

Navštívila mě úplně „cizí“ Eva, jsem z toho nešťastný

Když jsem potřeboval vyřešit rekonstrukci bytu, Eva neváhala a finančně mi pomohla. Přišla ke mně na návštěvu a nostalgicky se rozhlížela po „našem“ bytě. Já ji skoro nepoznával, vypadala jako někdo jiný. Nejde ani tak o oblečení, jako spíš o výraz v její tváři.

Žijete s někým celý život a pak ho ani nepoznáváte, je to zvláštní. Švagrová mě usadila, ať nefňukám. Tu zase opustil manžel kvůli mladší, tak to zkrátka chodí. Pak mi prozradila, že mě Eva chtěla opustit už dávno. Musím to nechat být a přestat se užírat. Je na čase zjistit, co vlastně ještě od života chci.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články