Příběh lásky Ivany a Karla Gottových: Mistr své ženě toleroval i to, za co jiné ženy obvykle opouštěl

Karel Gott
Zdroj: Herminapress
Ivana Gottová poznala Karla Gotta v roce 1999.První setkání Karla Gotta a Ivany proběhlo v pražském Národním muzeu a Ivana o Karla pranic nestála.Později spolu měli dvě dcery, Sophii a Charlottku.Karel Gott si uvědomil svoji lásku k Ivaně v roce 2001 v Kapském Městě.+ 18 fotek+ 19 fotek

Prvního října uplynou již čtyři roky, co nás opustil zpěvák Karel Gott (80†). Ve své knize Karel Gott aneb Má cesta za štěstím vzpomíná například na dobu, kdy poznával svoji manželku Ivanu Gottovou (47) a zvažoval, jestli je právě Ivana ženou, která pro něj bude ta pravá. Kdy ji poprvé potkal a proč mu na sebe dala špatné telefonní číslo?

Veronika Nováková
Veronika Nováková01. 10. 2023 07:30

Národem milovaný zpěvák Karel Gott (80†) vzpomíná ve svých pamětech, jak jeho fanoušci nelibě nesli, že stále nepotkal svoji životní lásku. "Na srazech fanklubů jsem tradičně býval pod palbou otázek svých obdivovatelek. Odněkud zezadu ke mně pravidelně doletěl dotaz, jestli už mám konečně tu pravou. Dlouhá léta jsem odpovídal: zatím ne," vzpomínal Karel. "Občas se dívky i dámy také ptaly, jak ji prý poznám, až se objeví? Nevěděl jsem," dodával rozpačitě s tím, že mu nezáleželo na tom, zda bude jeho vysněná žena blondýnkou či brunetkou, protože vkus neměl vyhraněný. Musela na něj na první dobrou zapůsobit tak, že už ji nepustil z hlavy.

Karel Gott poznal svoji lásku v Národním muzeu

Ivana Macháčková mu do života vstoupila v březnu roku 1999 v Národním muzeu, byť nešlo o prohlídku exponátů, ale o večírek v rámci předávání cen TýTý. "Nikdy by mě nenapadlo, že se tak stane ve chvíli, kdy budu ve skřípajícím vztahu s Marikou a zároveň se budu občas vídat s Taťánou," přiznává upřímně Karel. Ivanu tenkrát doprovázela kamarádka Monika Žídková, a protože Karel spěchal na své další pražské vystoupení, nezbylo mu nic jiného, než dámy ten večer na svůj další koncert pozvat –⁠ to aby s Ivanou nepřerušil kontakt.

Ivana schválně napsala Karlovi neexistující číslo

Ještě ten večer tedy koncertoval na pražském Žofíně a Ivana s Monikou koncert v rohu sálu pozorovaly. Karel si je v publiku bedlivě hlídal, ovšem dobře věděl, že je v současné chvíli pod drobnohledem své přítelkyně Mariky. Znovu oslovit je přišel až ve chvíli, kdy si Marika odskočila a obě dámy stály u baru. "S vědomím, že se Marika za chvilku vrátí, jsem trochu uspěchaně požádal Ivanu: „Co kdybyste mi dala svoje telefonní číslo? Mohli bychom spolu někdy zajít na kávu…“ Zaskočeně zdvihla obočí, chvíli váhala, nakonec však přece jen sáhla do kabelky pro papírový kapesníček, aby mi na něj napsala telefonní číslo," naznačoval Slavík, jak se vyvíjel jejich první společný večer.

Karel Gott stál o společnou večeři

Mnohé zklame, že k žádné vášni nedošlo, Ivana totiž o Mistra nejevila zájem. "Uběhlo několik dní, než jsem se odhodlal a zavolal. Jenže bez úspěchu. Číslo neexistovalo," posteskl si Karel Gott. O pár měsíců později Ivanu znovu potkal, tentokrát na večírku Miss České republiky, kam Monika opět zavítala s přítelkyní Žídkovou. "Volal jsem vám, ale to číslo zřejmě nebylo správné.“ „Ano. Já vám to špatné číslo dala schválně, protože mi vadilo, že přijdete v doprovodu dámy a chcete tajně číslo jiné ženy,“ prohlásila na rovinu. Začal jsem tedy decentně vysvětlovat, že nám to s Marikou už delší dobu neklape, a dodal jsem, že bych moc stál o společnou večeři," vzpomíná Slavík. Ivana mu prý tenkrát už košem nedala, ale zůstalo jen u slíbené večeře. Vadilo jí, že je Karel stále zadaný.

Ivana jej okouzlila bez ohledu na své vegetariánství

V kontaktu s Karlem ovšem Ivana zůstala a často jej ve vší počestnosti navštěvovala. Jednoho dne se znovu objevila ve dveřích –⁠ zpocená po pravidelném běhu –⁠ a oznámila mu, že se zamilovala. Do něj. Po další společné večeři už jejich kroky mířily ke Karlovi a Ivana tentokrát zůstala přes noc.

Jak Karel dodává, Ivaně toleroval i věci, které by jeho jiné přítelkyně nesměly, a obvykle je to stálo konec vztahu. "Když jsme se s Ivankou poznali, byla vegetariánka a já jako známý gurmán jsem se jen těžce smiřoval s tím, že moje partnerka odmítá jíst maso. Při každé společné návštěvě delikatesní restaurace na otázku číšníka: „Na co máte chuť?“ – odpovídala monotónně: „Pane vrchní, já bych si dnes dala salát,“ vzpomínal Karel Gott ve svých pamětech. "Láska prochází žaludkem a já jsem potřeboval, abychom byli naladěni na stejné vlně, i co se harmonie chutí týče. Večeře už pro mě byla předehrou. Ale nové přítelkyni jsem z mně nepochopitelných důvodů i tohle rád toleroval," ​vypráví Karel s tím, že Ivanu během večeře stejně nepřestával dráždit chutným steakem napíchnutým na vidličce.

Ty jsi pro mě ta pravá

Karel už v té době tušil, že po jeho boku je žena, se kterou touží zestárnout. Zlom nastal během jejich společného pobytu v Kapském Městě, které navštívili s přáteli a také kvůli svému vystoupení. Ivana už po jeho boku nechyběla. "O půlnoci jsme všichni vyšli na terasu a pozorovali silvestrovský ohňostroj. Nevím, jestli to bylo kouzlem novoroční nálady, povznesenou atmosférou, štěstím, možná i několikátou sklenkou šampaňského, nejspíš tím vším dohromady, ale právě v prvních minutách roku 2001 jsem si to naplno uvědomil: právě držím za ruku tu pravou," vzpomenul Karel melancholicky.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články