Must have podzimu 2023: Body s dlouhým rukávem, trenčkot, velká kabelka a balerínky

Must have podzimu 2023: Body s dlouhým rukávem, trenčkot, velká kabelka a balerínky
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Úpletové šaty bez rukávů, b.young, 1 299 Kč.Úpletové midi šaty, H&M, 799 Kč.Klasický trenčkot, Marks & Spencer, 5 499 Kč.Vlněný plášť s vázačkou, Gina Tricot, 2 399 Kč.+ 18 fotek+ 19 fotek

Jak ideálně poskládat kapsulový šatník pro aktuální podzimní sezonu? Sázejte na osvědčené základní kousky, které sami považujete za nadčasové a jistě jich už teď máte v šatníku hned několik. Přidejte osvěžující prvek v podobě výrazně barevného doplňku či vrstvy, rozšiřte sféru strukturálních textilií, a máte hotovo!

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková27. 09. 2023 08:00

Principem tzv. kapsulového šatníku je sestavit optimální sbírku kvalitních, dobře padnoucích a přiměřeně nadčasových kousků, které vám skvěle padnou, a ve vašem šatníku tak vydrží spolehlivě po mnoho sezon. Kapsulový šatník nabourává cyklický charakter rychlých módních trendů, které sice registruje, zařadit je do něj ale znamená zaměřit se především na výraznější sezonní doplňky. Místo nadměrného utrácení tak sice získáte méně věcí s vyšší pořizovací cenou, jejich dlouhodobé angažmá ve vašem šatníku je ale dovede dokonale zhodnotit.

Základy, které vždy bodují. A špetka fantazie navrch

Podzimním nezbytnostem módy pro přechodná období kralují notoricky známé jednotlivosti: Perfektně střižený plášť, nepostradatelný (a nesmrtelný) trenčkot, klasicky střižené kalhoty i perfektně padnoucí džíny (jaký střih preferujete, to necháme na vás). Samozřejmě v něm nechybí ani košile co nejjednoduššího charakteru a sbírka základních pletenin v podobě pulovru, kardiganu a objemnějšího plédu či šály. Vybírejte materiály, které zaručují dlouhověkost, sice jsou nákladnější, je to ale na nich znát na první pohled.

A dál? Jak propojit nadčasovost se současnou módní vlnou? Zkuste drobnosti, které překvapivě dovedou velké věci. Drsnější look dodají strohé klasice mokasíny, něžnost naopak hyper módní baleríny, propojit balletcore s aktuální podzimní sezonou nebude problém i prostřednictvím dobře padnoucího body s dlouhým rukávem, které využijete do sytosti při tolik potřebném vrstvení vynuceném ochlazením. Nosit jej můžete také pod úpletové šaty, pokud tedy postrádají rukávy. Minimálně jedny jakéhokoliv charakteru by vám ale v povinné minimalistické podzimní výbavě také chybět neměly.

Sbírku nadčasových nezbytností letos jistě rozšíříte o některou z denimových sukní v klasické modré či jiných, neutrálních odstínech. Její délka je ale stěžejní. Rozhodně potřebujete midi.

Trendy prvek zajistí kapuce mikiny či vysoké kozačky

Pak totiž oceníte i další z drobných ústupků od nadčasovosti a vyberete k bílým teniskám či jednoduchým nazouvacím kotníčkovkám do své podzimní kapsule ještě druh vysokého obutí v podobě kozaček co nejvýše šplhajících ke kolenům. Zainvestujete-li do kvalitního kousku z kůže a nebudete se příliš poohlížet po extravagantnějších prvcích, vydrží vám i tato položka na seznamu dlouhodobě angažovaných doplňků v kapsulové garderobě po dlouhá léta.

Dotek aktuálních trendů vnesete do vaší podzimní kapsule také sportovním prvkem v podobě mikiny. Elegantněji bez kapuce, trendově s ní. Vrstvit ji totiž podle současné módy můžete s kabátem i trenčkotem. Vedle džín či legín, kterým je obvykle partnerkou, zazáří v kapsulovém šatníku po boku elegantních kalhot, vrstvená s pleteninami i zapojena do stylingu se sukněmi.

Stejně osvěžující prvek vnese do podzimní kapsule některá z preferovaných barev současnosti. Hlasujeme pro červenou. Ta je totiž neskutečně vyzývavá, přesto dokonale elegantní a nechybí jí ani nadčasový charakter. Obzvlášť na kouscích, které nehýří zdobností a směřují spíš k minimalistickým a léty prověřeným střihům. Nabízí se tak třeba výrazněji zbarvený trenčkot, svetřík nebo některý z hřejivých doplňků.

Do města i na cesty, ideální kapsulové zavazadlo

Aby byla vaše dokonale vyladěná minimalistická garderoba kompletní, potřebujete ještě adekvátní zavazadlo. Nadčasovost mu zaručíte, vyberete-li objemnější, minimalistickou kabelku typu shopper z kůže. Nejenže může být stylovým doprovodem pro běžný týden, prostorem nabízí příležitost pasovat ji také na stylové víkendové zavazadlo.

Potřebujete poradit se základními kousky kapsulového šatníku pro letošní podzim? Nahlédněte do naší fotogalerie.

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Související články

Další články