3 tipy, jak naučit dítě na nočník. A bez stresu

31. března 2018 Lenka Šebestová
zdroj: pixabay
zdroj: pixabay

Dosáhlo vaše dítě věku, kdy už si myslíte, že by bylo fajn, kdyby se naučilo chodit na nočník, ale vaše ratolest to ne a ne akceptovat a jeho výuka je doprovázena sérií hysterických výstupů? Máme pro vás pár osvědčených rad, jak na to.

Naše babičky posazovaly své děti na nočník mnohem dříve, než tomu je dnes. Dříve se dětem dávaly látkové pleny, které se musely pracně prát a vyvářet. Není tedy divu, že se tenkrát učily děti na nočníky velice brzy. Dnes jsou velkým fenoménem pleny na jedno použití, které se koupí kdekoliv v drogeriích. Mají různé velikosti a dítě se v nich cítí jako v bavlnce. Dnešní generace rodičů a jejich dětí odkládají učení na nočník do pozdějšího věku.

Důležitá je komunikace. S dítětem o záchodu a nočníku musíte mluvit

Když odnaučujete své děti od plen, je to pro ně veliká změna. Ne vždy myslí na to, že se jim chce čůrat, nebo kakat a pustí to rovnou do kalhot, protože byly zvyklé, že jednoduše můžou. Připomínejte svým dětem, že si o kakání a čůrání musí říkat. Neptejte se jich, jestli chtějí jít na nočník. Prostě jim to oznamte a posaďte je tam. Když nic neudělají, nevadí.

Televize rozptyluje

Když učíte dítě na nočník, vypněte televizi a vše, co by mohlo mrňouse rozptylovat. Pohádky v televizi dítě upoutají, ale to potom rázem zapomene, že se mu chce na záchod či nočník a pustí to do kalhot.

Zbavte se plen

Když chcete utnou plenám tipec, jednoduše se jich zbavte. Pleny přestaňte dávat i dítěti ( max na noc). Chvilku potrvá, než na to přijde, a párkrát se počůrá, ale jednou to vyjde.