5 momentů, které jako matka nesnášíte. Čím vás dokáží vaše děti pořádně naštvat?

18. března 2018
pixabay.com
pixabay.com

Některé matky se snaží být trpělivé a počínání svého potomka brát s nadhledem. Jenže když se některé situace opakují stále dokola, dokáže je to pořádně vytočit. Co dělají vaše děti a vy z toho šílíte?

1. Rozhazuje věci

Na to je háklivá snad každá matka. Když vám vaše dítě poprvé vytáhne všechny věci ze šuplíků, možná se zasmějete a jste na něj pyšná, jak je šikovné. Když to ale už udělá po desáté, začnete šílet. Toto období je velice náročné. Vy ale musíte prostě vydržet. Ono to odezní a začne se vaše dítě bude zabývat jinými věcmi.

2. Chodí po celém domě

Když vaše děťátko udělá první krůčky, div neuděláte velkou oslavu. Jenže v tu chvíli vám začíná velmi náročné období. Musíte za ním pořád běhat, protože do všeho naráží a vy máte strach, že si minimálně rozbije hlavu. Takže se ani na chvíli nezastavíte. Berte to ale z té lepší stránky. Apoň jste pořád v pohybu!

3. Vzdoruje

Vy řeknete A a dítě udělá B. Děti prostě takové období několikrát za čas mají. Jednou totiž dojde na to, že nebudou dělat nic tak, jak si představujete. Takže jejich slovník se skládá ze samého NE. Ale buďte ráda, že má dítě svůj názor a nedělá nic s donucení. To je v jeho vývoji také hodně důležité. Začínáte mít doma prostě samostatnou osůbku.

4. Pořád se na vše ptá

Děti jsou v určitém období svého života zvídavé natolik, že by z nich mohli být opravdu velmi kvalitní novináři. Ptají se úplně pořád, úplně na vše. Nejdříve jim to velmi ráda vysvětlujete, jenže vás to začne po čase pořádně štvát. Když vaše dítě řekne desetkrát po sobe otázku: A proč?, prostě z toho už šílíte. Jenže i v této fázo vám nezbude nic jiného než vytrvat.

5. Bez maminky ani ránu

Děti mají také období, že je pro ně jejich matka něco, na co se upnou a nepustí. Takže vám jsou pořád v patách a vy si nemůžete dojít ani na záchod. Pořád vás hledají, běhají za vámi a po čase už se to stává velmi otravné. Jenže opět vám nezbývá nic jiného, než vydržet a být trpělivá. Stejně si život bez nich už nedokážete představit.

Zavří­t reklamu