5 tipů na produktivní práci z domova od módní ikony z YouTube

Dejte si na chvíli pauzu od internetu, radí blogerka, která uspěla právě díky němu.
Zdroj: TheChriselleFactor.com

Představujte si život ve světě, kde neúspěch není možný – tak lze několika slovy shrnout jeden z miliónových tipů blogerky Chriselle Lim. Výraz „miliónový“ je na místě – videa Chriselle se pyšní právě tolika zhlédnutími. Kromě toho vede úspěšný lifestylový blog The Chriselle Factor. Jak to dokázala? Přečtěte si 5 tipů na produktivní práci z domova, alfu a omegu jejího světového úspěchu.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 20. května 2016

1. Najděte „svůj“ čas

Chriselle Lim lze označit za jednu z největší módní influencerek z řad blogerek. Její YouTube sleduje bezmála 600 000 odběratelů a její videa se pyšní neuvěřitelnými 44 miliony zhlédnutí! Na jednu stranu si může dopřávat všech benefitů života na vysoké noze, na tu druhou musí odrážet tlak na pravidelnou a kvalitní tvorbu. Zajímá vás, kam na ty „milionové“ nápady chodí?

Když se věnuje něčemu jinému! A to cvičení. Má pro to docela dobré vysvětlení: „Nejvíc nápadů a inspirací mívám během tréninku, protože to je doba, při které skutečně medituju a soustředím se. V tomhle čase si dokážu vizualizovat, jak můj den má vypadat,“ napsala na svém blogu. „Díky tomu se cítím na konci cvičení inspirovaná a připravená začít svůj den!“

TheChriselleFactor.com

2. Oslavujte malé úspěchy

Většina z nás má sny, které nelze splnit za den. Vyžadují soustavné, dlouhotrvající úsilí. Můžete šetřit na cestu do zahraničí nebo rozjíždět vlastní byznys. To vše je v pořádku. Nesmíte ale zapomínat na malá vítězství, vzkazuje Chriselle.

„Ráda měřím svůj úspěch malými věcmi, jako třeba jestli jsem schopná vyrazit z domu včas, strávit chvilky ticha s [dcerou] Chloe a uložit jí do postele,“ popsala na blogu. „Malé denní cíle jsou pro mě stejně důležité, ne-li důležitější než velké vize. Nemluvě o tom, že malé úspěchy dávají dohromady jeden velký.“

3. Poznejte svoje hranice

Pracujete-li od počítače, už se vám možná stalo, že jste měli chuť hodit ho proti zdi. Byl to důsledek toho, že jste to s prací přepískli. „Dopřát si být na chvíli offline je třeba, jinak vyhoříte. Ačkoli je to nevyhnutelné a úplně normální, určitě byste měli znát svoje limity,“ míní Chriselle.

Ta zvládá o víkendu dobíjet baterky s dcerou a současně kontrolovat sociální sítě, aniž by jedno bylo na úkor druhého. Je to pro ní motivace k tomu, aby další týden pracovala ještě tvrději.

TheChriselleFactor.com

4. Síťujte

Pokud milujete chození do společnosti, zamilujete si jistě i příliv nových pracovních spoluprací. Právě ty pomůžou urychlit rozkvět byznysu či blogu. Jak je ale navázat?

Chriselle má šalamounskou odpověď: „Vytvořte si příležitosti vlastní! Spolupráce s vlivnými lidmi přes značky po platformy je úžasný způsob, jak podpořit růst vašeho podnikání.“

5. Věřte v sami sebe

„Kdybych mohla skočit do stroje času a dát svému dvacetiletému já nějakou radu, řekla bych, aby nemělo tolik starostí,“ uvedla Lim. „Teď už vím, že každý má svou vlastní unikátní cestu, čas a místo pro uskutečňování věcí. Neexistuje jediný způsob, jak cílů dosáhnout.“ Podle ní je mnohem přínosnější věřit si bez ohledu na to, v jaké pracovní či životní fázi se nacházíte.

Někdy je potřeba pracovat, i když chuť není. Jděte na to cestou nejmenšího odporu:

Dobrá zpráva: překonat nechuť k práci lze i bez biče.
Mohlo by Vás zajímat:

Jak být produktivní, když nemáte motivaci?

Zdroj: The Chriselle Factor

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články