Fit a krásnátestovánísoutěže

7 tipů, jak se zbavit ospalosti přes den

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jak spolehlivě vytočit člověka, který trpí nespavostí? Radou „běž se vyspat“, když po celý den zívá. Své o tom ví Laura Lea Goldberg, nutriční konzultantka ve společnosti LL Balanced. Ta s nespavostí bojovala deset let a vyzkoušela snad všechna doporučení a preparáty. Přečtěte si, jak únavě přes den dává na frak!

Barbara Lorenzová 8. března 2018

1. Káva

Milovníci černého moku, počkejte ještě chvilku, než tuto stránku zavřete! Nezapomínejte, že Goldberg bojovala s nespavostí celých deset let, a tak jsou její rozhodnutí pádná.

Ze svého jídelníčku vyřadila kávu z jednoduchého důvodu – zvedá hladinu stresových hormonů a tím zhoršuje stav vyčerpání. Navíc povzbuzuje chuť k jídlu.

Pokud se ale bez ní přece jen neobejdete, Goldberg radí: „Dejte si malý hrnek a zkombinujte ho se zdravými tuky nebo bílkovinami. Přidáním trochy mandlového mléka můžete rovněž zmírnit pocity stresu.“

bb06a076c61bacdf2904572533471c

c6c69f3606b64c379dc4370ec1c6230

2. Vypijte povzbuzující lektvar

Kofein nemusí být jediným prostředkem pro rozčeření spánkového deliria, tvrdí Goldberg. O dost lepším osvěžením jsou vlastnoručně připravené (zázračné) lektvary.

„Smíchejte 2 hrnky horké vody s vaším oblíbeným bylinkovým čajem, přidejte šťávu z půlky citronu a 1 až 2 kapky stévie (dle libosti). Vychlaďte přes noc a tento chladivý, hydratační nápoj vás v dopoledních hodinách osvěží,“ doporučuje šéfkuchařka.

Jejími nejoblíbenějšími příchutěmi je zázvor (probouzí smysly), lékořice (zvyšuje energii) a šípky s ginkgo bilobou, které mají omlazující účinek.

3. Otočte „volume“ doprava

Prosté, ale během pár vteřin vystřelíte jako raketa. Návod je jednoduchý: otočte tlačítko s hlasitostí doprava. Pusťte si do sluchátek nejoblíbenější song a sledujte vaše instantní znovuzrození.  

4. Dopřejte si (studenou) sprchu

NaturalMentor.com

„Pokud to snesete, krátký pobyt ve studené sprše rozproudí vaši krev a zvýší bdělost,“ říká Goldberg. Dokonce se podle ní prokázalo, že studená sprcha pomáhá odolávat stresu a nakopává oběh krve.

Abyste doporučovaných třicet vteřin přečkali, zavřete oči a zkuste si intenzivně představovat, že vám po těle stéká teplá voda. Dýchejte zhluboka a v duchu si připomínejte, že je to jen voda a v horizontu života opravdová prkotina. Druhou možností je křik podobný rockovému zpěvu. Nebo naopak. Vyberte si dle libosti.

5. Snídejte bez čekání

Hlad není nic, co by přidávalo člověku na klidu. Tělo na něj reaguje jako na stres, takže vyměšuje adrenalin a kortizol v souladu se ztrátou energie. Snězte alespoň něco malého do hodiny po probuzení. Ocení to nejen psychika, ale i kolegyně, co každé ráno čelí vaší podrážděnosti.

ed0bb0d27913238a5eed1da

c2a64c441616131cbd64890c5829b90

6. „Nefutrujte“ se cukry

Už jsme si řekli, že snídaně je pro klidný a radostný den zásadní. Výběrem špatných potravin ale můžete veškerou snahu pohřbít. Držte se těchto tří zásad a nesejdete ze správné cesty, radí Goldberg:

1. Udržujte hladinu cukrů nízkou. I těch přírodních v ovoci nebo medu.

2. Přidejte do ranního mixu zdravé tuky jako avokádo či kokos.

3. Doplňte bílkoviny. Vhodná jsou vejce, přírodní ořechové máslo, libové maso nebo kvalitní proteinové prášky.

7. Hoďte se do gala!

„Vím, že nanesení make-upu se může zdát jako nadlidský úkol, když nemůžete do vyčištění zubů přestat zívat, ale stojí to za to! Vyfoukejte si vlasy, oblečte sako, stříkněte na sebe svou oblíbenou vůni – cokoliv, co vám dá křídla,“ konstatuje Goldberg. Vnější úprava prý pomáhá posílit ochabující duchy.

Přepněte se do režimu „jdu ven“ a energie přijde sama. Práce půjde od ruky a díky ušetřenému času si třeba skutečně povyrazíte!

Věděli jste, že alkohol vás nenechá snít? Čtěte:

Nemůžeme se hýbat a jsme agresivní. 7 neuvěřitelných zajímavostí o REM spánku
Mohlo by Vás zajímat:

Nemůžeme se hýbat a jsme agresivní. 7 neuvěřitelných zajímavostí o REM spánku

Zdroj: Greatist

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu