8 vědecky ověřených způsobů, jak být atraktivnější pro okolí

11. července 2016
Businessinsider.com
Businessinsider.com

Pořídit si slušivé šaty nebo padnoucí košili je ten nejjednodušší způsob, jak instantně pozvednout svou atraktivitu. Pěstěný vzhled je ale jen zlomkem rozhodnutí, zda si s mužem nebo ženou domluvíme rande. Na čem ještě záleží? A jak zvýšit svůj sex-appeal, i když nemáte nohy či hřívu jako ta modelka z obálky časopisu?

1. Buďte vtipní

Zvlášť pokud jste muž a vtipný, máte jasnou výhodu nad vašimi soky. Smích dělá ženu šťastnější a vás přitažlivější. Ovšem pokud jste žena, přemíra vtipu by vás mohla stát šance.

Na muže totiž vyvinutý smysl pro humor u ženy působí odpudivou silou. Jak to, že se necháme svést mužovým ohebným jazýčkem a ne naopak?

„Vliv vyvinutého smyslu pro humor na atraktivitu ženy můžeme částečně vysvětlit faktem, že vtipní lidé jsou považováni za společenštější a inteligentnější, což jsou věci, které ženy hledají u svých partnerů,“ vysvětlil antropolog Gil Greengross na serveru Psychology Today.

2. Obklopte se kamarády

Náš mozek si mnoho věcí rád zjednodušuje. Jednou z nich je i rozeznávání a hodnocení lidských tváří. Zvlášť pokud jich vidí hodně najednou.

Zpracovává je v agregátu, takže každý obličej posune blíž průměru. A čím více tvář spadá do obecných měřítek přitažlivosti, tím je atraktivnější. Vyplývá to ze studie vypracované na Kalifornské univerzitě v San Diegu.

3. Vynechte zdvořilostní otázky

Hovořit na rande o sourozencích nebo škole? Jeden ze způsobů, jak zamezit trapných chvilkám ticha. Ale mluvit o sobě? Jasná výhra!

Zvýšíte tím šance, že si s vámi pohledný protějšek dá minimálně ještě jedno rande. Podle výzkumu z roku 1997 se lidé v náhodných párech hovořící o hlubších tématech cítili vzájemně bližší. A jedna dvojice spolu dokonce zůstala!

Ibtimes.co.uk

4. Nekřižte ruce

Zkřížené ruce ne, ty od sebe ano. Odpověď, zda jste atraktivní, získá potenciální partner jen z vašeho postoje. Potvrdili to i vědci. Otevřené, fyzicky přívětivé pozice vysílají do okolí signál, že stojíte za to.

5. Buďte lídr

Když už nešplhat po kariérním žebříčku kvůli penězům, dobrá pověst by za to stát mohla. Moc – to je to, co podle studie z roku 2014 přitahuje.

Pokud máte pod sebou lidi, s velkou pravděpodobností k vám vzhlížejí a připadáte jim atraktivnější než jejich kolegové. To ale neplatí pro lidi mimo pracovní kolektiv. Ti vaše postavení tolik neřeší.

6. Usmívejte se, co to jde

Smát se na povel je jedna z nejotravnějších věcí vůbec. Ovšem usměvavá tvář má v porovnání s ostatními navrch. Alespoň co se týče přitažlivosti.

Švýcarští vědci totiž zjistili, že čím zářivější úsměv je, tím atraktivnější obličej vypadá. A dokonce vykompenzuje nedostatky u těch, kteří nejsou příliš pohlední.

7. Buďte hodní

Tvář jako okno do duše – tento příměr platí víc než cokoliv jiného, souhlasili by jistě čínští výzkumníci.

Protože čím srdečnější, čestnější a zkrátka hodnější člověk je, tím přitažlivěji vypadá. „Osobnostní charakteristiky mohou být spojeny s atraktivitou tváře, například pozitivní vlastnosti mohou posilovat atraktivitu obličeje, zatímco ty negativní ji mohou snižovat,“ napsali autoři studie.

8. Buďte sami sebou                   

To je ta nejlepší cesta, jak někoho přivábit a už ho neztratit. Univerzální rada na sbalení vytouženého muže nebo ženy ale zřejmě neexistuje. Při výběru partnera hraje roli prostředí, ve kterém se pohybujeme, stejně jako naše zkušenosti a priority. Proto u někoho vaše tetování vzbuzuje obdiv a u jiného odpor.

Ať už jste takoví, nebo makoví, vězte, že tam venku je někdo, který čeká na to, až se jeho cesta zkříží s tou vaší. A je mu nebo jí fuk, že máte větší nos nebo celuitidu.

Zdroj: Business Insider