Když mám chuť na sex, ale partner ne. 9 tipů, jak udržet vztah s nevyváženým libidem

Lze předejít nevěře? S vytrvalostí ano.
Zdroj: Pinkycloud.com

Sexuální maniak, bezohledný bastard. Nelichotivých přezdívek si můžete ve vztahu s partnerem, který má nízkou chuť na sex, vysloužit mnoho. Nakonec to ale mrzí obě strany. Lze takový vztah udržet bez „úskoků“ jinam? Michele Weiner-Davis, zakladatelka manželské poradny Divorce Busting, tvrdí, že ano. Probuďte v partnerovi sexuální touhu!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová31. 12. 2019 08:00

1. Neberte si to osobně

Vztahovačnost bývá jednou z příčin mnohých rozchodů. Partnerovu sníženou chuť na sex si protějšek vyloží jako pokles své atraktivity, inteligence či kvalit v oblasti sexuální praxe. Zakopaný pes přitom může být v úbytku hormonů či psychických problémech.

Doporučení jsou a dvě a líbit se vám asi nebudou: přestaňte se obviňovat a trénujte se v empatii. Obě disciplíny jsou těžké. Vězte ale, že protějšek se ze sníženého libida neraduje.

2. Kamaraďte se

Mezititulek nezní moc lákavě, viďte? Přesto partnerství s důrazem na emocionální a fyzickou (ne sexuální) blízkost dokáže váš problém spravit. Některé ženy se neumí „zapnout“, pokud je muž často daleko.

Nakládejte s časem společně, jako pár. Buďte svému partnerovi dostupní, ptejte se na to, jak se celý den měl. Investujte čas i do malých pozorností, jako snídaně do postele, vyzvednutí v práci a podobně.

Zkusili jste to, ale hrajete spíš protějšku na nervy? Zbrzděte a otočte. Mnoho partnerů uvedlo, že sexuální či emocionální tlak vykřesá i poslední špetku touhy po milování. Zkuste se zamyslet nad svým jednáním. Zjistěte, co partnera provokuje a „uzemňuje“. Pokuste se své chování zlepšit.

3. Udělejte to jinak

Sexuální pozice teď na mysli nemáme, ale možná o nich ještě řeč bude. Existuje jednoduchá rovnice, kterou pravděpodobně znáte, pokud čtete tento článek: Čím větší máte chuť na sex, tím víc partner odmítá.

Pro to existuje jednoduché vysvětlení. S četnější chutí stoupá i tlak vyvíjený na partnera. Reakce je stejná jako po kontaktu s netýkavkou – dotyčný/á se odtáhne úplně.

Následující doporučení patří k těm nepopulárním, ovšem účinným. Kapitulujte. Dejte si oraz. Říká se to snadno, když je vaše roztoužené tělo na pokraji exploze, víme. Efekt je ale silný. Zaměřte se na sebe – na své koníčky, životní cíle, kariéru. Až partner zbystří, že si vystačíte sami se sebou, začnete mu chybět. Se vším všudy…

Nebo otočte o 180° a buďte empatičtí. Řekněte partnerovi, že jste si přečetli několik článků a že teď lépe chápete, co prožívá. Že věčná hra na schovávanou už vás nebaví. Partner se na vás s trochou nadsázky dívá jako na sexuálního maniaka. Vyjádření empatie a ohleduplnosti klidně může zabrat.

4. Zaměřte se na to, co funguje

HuffingtonPost.com

Je čas na vzpomínání. Na nostalgii ale zapomeňte. Jde o to vybavit si ty nejintenzivnější sexuální momenty ze společné minulosti. Jak vypadaly? Kde se odehrávaly? Je možné je zopakovat? Pokud odpovíte na všechny tři otázky ano, zbývá poslední věc. Vzít partnera za ruku a udělat to ještě přinejmenším jednou.

5. Dotýkejte se. Ale neprozraďte záměr

Žena jako sexuální objekt – to je diskutované téma současnosti. Ne náhodou – polonahé modelky okupují přebaly časopisů, články uvnitř nich zase tlačí ženy do sexy rolí. Lákadla pro muže jsou téměř všude.

I proto si neodpustí dotyky na místech, která jsou proklamovaná jako nejpřitažlivější. Některé ženy ale přemíra doteků rozčiluje. A začne je vnímat jako osahávání.

Dotýkejte se své ženy způsobem, aby si to vyložila jako projev citů – obejměte ji, chytněte za ruku, romanticky polibte… Zbavíte se tak nelichotivé nálepky sexuálního maniaka. A nejen to. Žena po vás začne toužit bez vyzvání.

6. Masturbujte

Žádné milování netrvá věčně a je pokaždé jiné. I proto je těžké vždy uspokojit všechny potřeby. Masturbace ve vztahu není nic neobvyklého. Naopak to může sexuálnímu životu prospět… když svou techniku naučíte partnera.

7. Přijměte dar z lásky

Milování bez zuřivé touhy nemusí být podvod. Ale jako vyjádření toho, že vám na druhém záleží. Nebuďte uražení, když rozpoznáte, že se partner k sexu přiměl. Přijměte tento čin jako dar. Z lásky. Dlouhotrvající manželství jsou právě na tomto druhu „péče“ o partnera založená.

8. Respektujte partnerovy potřeby

Míváte chuť na sex večer, zatímco vás probouzí partnerova ruka na intimním místě? Pak jste s největší pravděpodobností žena. Hladina testosteronu u žen totiž dosahuje maxima večer. U mužů vrcholí mezi sedmou a osmou ráno. Co s tím?

Kompromis je nejrozumnější cesta. Pokud partnera milujete a respektujete, vyjděte mu vstříc i v sexuálních preferencích. Rád vám to oplatí.

9. Když nic nepomůže, buďte alespoň upřímní

Dlouhotrvající rozdíly v libidu mohou vyústit v nevěru náruživějšího partnera. Jeho chtíč se neudrží a uspokojí se jinde.

Fantazírování o vášnivém sexu, třeba i s někým jiným, není vzácné. A dlouho nevydrží. Pokud jste tento případ, s rozchodem ještě chvilku vyčkejte. Promluvte si v klidu s partnerem a vyložte karty na stůl.

Buďte k němu upřímní – seznamte ho s důvodem, který vás přivádí na myšlenky odchodu. Vyjádřete se jasně a zdůrazněte, že jste z toho nešťastní. Nedávejte ultimáta a nevyhrožujte. Požádejte partnera, ať vyhledá pomoc. A čekejte, co to udělá.

Opravdu máte jasno v tom, s kým randíte? Čtěte:

Zdroj: Psychology Today

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Související články

Další články