Potvrzeno odborníky: Stelete si postel? Pak máte intenzivnější milostný život než ti, co to nedělají

V posteli se dá dělat spousta věcí, důležitá je však souhra
Zdroj: Pixabay
Pokud si stelete postel, máte sex častěji než ti, co to nedělajíStelte si postel a váš milostný život bude kvalitnějšíNeklape vám to v posteli? Zamyslete se nad příčinamiV posteli se dá dělat spousta věcí, důležitá je však souhra+ 1 fotka+ 2 fotky

To, že určité charakterové rysy zlepšují pohlavní život bylo prokázáno již v mnohých studiích. Jednou z nejdůležitějších vlastností pro úspěšný dlouhodobý vztah a spokojený milostný život je dle odborníků pečlivost. Nejnovější studie navíc poukázala i na spojitost poměrně nečekanou. Frekvenci našeho intimního života totiž ovlivňuje i to, jestli si lidé pravidelně stelou postel, či nikoliv.

Redaktor
Redaktor 15. 10. 2018 11:54

Nejnovější průzkum agentury OnePoll zaměřený na rozdíly v charakteru lidí, kteří si každé ráno stelou postel a těmi, kteří preferují celodenně rozházené peřiny, ukázal, že si „stláči“ užívají více sexu a jsou úspěšnější ve svých vztazích. Zatímco lidé s neustlanou postelí si dopřávají sexu jen dvakrát týdně, ti s urovnanými peřinami jej mívají třikrát do týdne. Toto zjištění může být spojeno i s dalším výsledkem zmíněného průzkumu, a to, že lidé, kteří si pravidelně stelou, jsou dobrodružnější, sebejistější a společenštější.

Pečliví lidé jsou v sexu spokojenější a ve vztazích úspěšnější

Spojitost mezi sexuálním životem a určitými osobnostními rysy byla vědci zkoumána již mnohokrát. Této oblasti se věnovala i studie publikovaná v odborném žurnálu The Journal of Sex Research v červenci 2018. Ta zjistila, že povahový rys, který předznamenává lepší a spokojenější sexuální život není dle očekávání obvykle extroverze či otevřenost, ale pečlivost. Pečliví lidé chtějí vše dělat důkladně a pořádně. Existují i studie, které ukazují, že například ženy si mnohem víc užívají sex s partnerem, který se pečlivě věnuje uspokojení jejich potřeb.

Pečlivost jde ruku v ruce s plánováním sexu

Pečlivost je dle expertů vlastnost velmi prospěšná zejména pro dlouhodobé milostné vztahy. Pečlivost se rovněž promítá do plánování milostného života, které odborníci partnerům v dnešní hektické době doporučují. Obecně je pro partnerství lepší plánovaný pravidelný sex než sex žádný. Ani v případě plánovaného sexu se navíc nemusíte vzdávat spontánnosti, jak si mnozí lidé myslí. Milování se snažte čas od času něčím ozvláštnit. Tím se vyhnete tomu, že by se sex stal nudnou rutinou.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články