Přátelství: 7 z 10 žen by se chtělo s kamarádkami scházet častěji, než mohou

28. října 2018 Redakce Lifee.cz
Pixabay
Pixabay

Známe to všechny. Práce, rodina, domácnost, nějaké to cvičení. V kolotoči každodenních povinností je někdy těžké najít si chvilku sama pro sebe, natož pak na večerní povyražení s kamarádkami. A přitom bychom se s nimi chtěly scházet častěji.

Z nedávno provedeného průzkumu značky Frisco vyplývá, že s přibývajícími závazky ženy pociťují, že je čím dál těžší najít v přeplněném kalendáři čas — a buďme upřímné, někdy i energii — na setkání s kamarádkami. Více než polovina žen přiznává, že ve srovnání s dobou před několika lety se s kamarádkami vídá s menší frekvencí. Téměř 70 % žen by přitom chtělo na „babinec“ vyrazit častěji, než jak tomu je nyní.

Co nám tedy brání? Nejlépe se přeci odreagujeme v kruhu těch, které nás znají nejlépe. Dle průzkumu si tento společně strávený čas s kamarádkami ceníme hlavně proto, že hodíme běžné starosti za hlavu, užijeme si zábavný večer plný legrace a uvolníme se od stresu a obvyklých povinností.

Přinášíme vám několik rad, jak zařídit, abyste se s holkami sešly častěji a takových chvil si užily co nejvíce.

Společná skupina

Založte si s kamarádkami společnou skupinu na některém z messengerů, kde se budete snadno domlouvat. Sdílejte zde fotky a videa ze skvěle vydařených akcí, které vám vždy připomenou, jak jste si společný čas parádně užily.

Scházejte se pravidelně

Řádem nic nezkazíte. Co takhle scházet se každý první pátek v měsíci nebo vždy společně oslavit příchod nového ročního období? Scházejte se vždy, když má některá z kamarádek narozeniny nebo svátek.

Plánujte dopředu

Domluvte se s předstihem, jaký termín bude všem vyhovovat a už s ním pokud možno nehýbejte. Na dohodnutý den si neplánujte žádné pozdní pracovní schůzky. Děti pohlídá manžel nebo hodná babička. 

Dnes to vedu já

Na závěr večera určete jednu z vás, která příští setkání naplánuje, včas vám termín připomene a zarezervuje stůl.

Společný víkend

Proč nevyrazit někam třeba i na celý víkend? Pokud vše zajistíte dopředu, snižujete tím šanci, že některá z vás na poslední chvíli akci odřekne. 

Rada na závěr

Neodkládejte setkávání se. Vždy se najde něco, co budete muset udělat, vyřídit, zařídit. Ale bude to tu i zítra. Obvolejte kamarádky a vyrazte ven třeba hned dnes.

Neděle 24. 3

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha

Stále více lidí obohacuje svůj jídelníček rostlinnou stravou. Do popředí se znovu dostávají suroviny, které byly v našem prostředí využívány po ...

Více

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha