Předstírání orgasmu: Proč ho devět z deseti žen na svého partnera hraje!

1. Učesejte své myšlenky. Jak spolu myšlení a sex souvisí? Nijak. Poletující myšlenky brzdí cestu k vyvrcholení. Proto je třeba mysl zklidnit.
Zdroj: Pinterest.com
Devět z deseti žen předstírá orgasmusSexuální život je nutné si ozvláštnitŽeny předstírají orgasmus, aby zvýšily partnerovi egoDopřejte si skutečný orgasmus a ne ten předstíraný+ 3 fotky+ 4 fotky

Čerstvý průzkum australských odborníků ukázal, že přes dvě třetiny lidí někdy předstírá své vyvrcholení a další zhruba pětina jej poté „přehrává“. Rozšířené je toto jednání zejména u žen. Ty se tak snaží dodat partnerovi pocit, že odvedl dobrou práci, případně jej tak zkouší povzbudit k lepšímu výkonu. Často ale lidé předstírají i kvůli tomu, aby ukončili nudný sex nebo zakryli nevěru.

Petra Járková
Petra Járková 12. června 2019

Jak dokázalo již mnoho průzkumů, předstírání orgasmu je značně rozšířenou záležitostí zejména u žen. Podle nejnovější studie australských odborníků z Western Sydney University se k tomuto jednání uchyluje celých 68 procent lidí, dalších 22 procent pak svůj orgasmus minimálně zveličuje. To znamená, že celých 90 procent lidí není v otázce svého orgasmu obrazně řečeno pravdomluvných.

Předstírání orgasmu je rozšířeno především u žen, dle různých dat se týká zhruba 70 procent z nich. Bohužel za to může i kulturně podmíněná orientace na muže, tedy na to, aby si sex užil především on. Ženský orgasmus je přitom od toho mužského odlišný, více žen například dosáhne orgasmu drážděním klitorisu než vaginálním drážděním. Ženy též pro své vyvrcholení obvykle potřebují více času než muži.

Předstírání orgasmu jako milosrdná lež

Jaké mají lidé vlastně pro předstírání orgasmu důvody? Uvedená studie zamířila i do těchto vod, navíc přinesla zajímavý vhled do souvislosti daných důvodů a osobnosti člověka. Nejčastěji důvodem je dát partnerovi či partnerce pocit, že odvedli dobrou práci. Platí to především pro ženy. Muži si totiž často myslí, že nedokážou-li dovést ženu k vyvrcholení, zklamali. A ženy, aby je tohoto zklamání ušetřili, tedy raději než přiznat pravdu svůj orgasmus předstírají. Podle zmíněného průzkumu ovšem tento důvod bývá nejméně častý u promiskuitních lidí. Ti obvykle příliš nehledí na to, aby jim vztah vydržel co nejdéle, a proto nemají důvod se k této „milosrdné lži“ uchylovat. Lidé, kteří často střídají sexuální partnery, naopak hojně předstírají orgasmus proto, aby urychlili nebo ukončili nudný sex. Nuda při sexu je ostatně druhým nejčastějším důvodem předstírání vyvrcholení.

Intimní operace, o které se nemluví: Labioplastika zvedne sebevědomí a zlepší sexuální život
Mohlo by Vás zajímat:

Intimní operace, o které se nemluví: Labioplastika zvedne sebevědomí a zlepší sexuální život

Muži raději předstírají, než aby si o problémech museli s partnerkou promluvit

Třetím typickým důvodem je poté snaha sexuální prožitek vylepšit. Opět platí, že rozšířenější je tento důvod u žen. Ty se snaží předstíráním orgasmu svého partnera rozdráždit a povzbudit k ještě lepšímu výkonu. Větší snaha muže je pak může samotné odměnit skutečným orgasmem. Muži naopak svůj orgasmus velmi často předstírají proto, aby nemuseli své partnerce vysvětlovat, proč se jim skutečného vyvrcholení nedaří dosáhnout. Muži konverzace na toto téma nemají rádi, případně se stydí o tom mluvit. Proto se raději rozhodnou pro předstírání. Pětici nejběžnějších důvodů pak uzavírá účelná snaha obelhat partnera. Tento důvod je oproti prvním čtyřem poměrně vzácný, ovšem více jej uvádějí lidé, kteří se tak snaží například maskovat nevěru nebo nespokojenost ve vztahu.

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články