Přitažlivější na fotce? Mhuřte oči, radí newyorský fotograf

29. listopadu 2018
flickr
flickr

Necítíte se před objektivem ve své kůži? A jak to dělají ostatní, že jejich instagramové profily jsou plné dokonalých fotek, bez dvou brad, s vystouplými lícními kostmi a dokonale klenutým obočím?

Jedna věc je, že zkrátka někdo do vínku dostal fotogeničnost, druhá je, že existuje spousta „vylepšováků“, jak docílit dokonalé fotografie. Od plastických operací přes filtry ve Photoshopu až ke správnému světlu v ateliéru. Newyorský fotograf Pete Hurley ovšem zvolil tu nejméně bolestivou a nejsnadnější cestu. Jednoduchý trik, který z vás udělá kočku nebo kočičáka už na první pohled.

„Když člověk na fotce mírně přimhouří oči, ihned vypadá sebevědoměji a přitažlivěji,“ uvádí Pete Hurley. V jeho demonstrativním videu na YouTube pak můžete na vlastní oči vidět, jak výraz změní celé vnímání onoho člověka, na kterého se díváme.

„Sebevědomí vychází z očí,“ tvrdí Pete. Také se zmiňuje, že mnoho lidí si myslí, že když na fotce vyvalí oči, budou vypadat krásněji. „Velké oči by chtěl každý, paradoxně na fotografii to ale pak vypadá, jako kdyby vás někdo škrtil.“

Pete varuje, že ale ani s mhouřením se to nemá přehánět. Pokud nechcete vypadat jako Melania Trump, která se občas tváří, jako kdyby si konstantně snažila na něco vzpomenout, postačí, když jen zlehka přizdvihnete spodní víčko.

Zavří­t reklamu