Role němé uklízečky ve snímku Tvář vody ji vystřelila do výšin. Sally Hawkins je ale blízká i nezávislá scéna

Vystudovala hereckou univerzitu, Royal Academy of Dramatic Art, kterou dokončila v roce 1998.Velmi podstatnou úlohu ztvárnila ve filmu Tvář vody.Díky brilantně odvedenému výkonu film proměnil čtyři nominace na letošních Oscarech.Do svého filmu Jasmíniny slzy ji obsadil režisér Woody Allen.+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Není tomu dlouho, co snímek Tvář vody proměnil na letošních Oscarech čtyři nominace. Bezesporu tomu dopomohl brilantní herecký výkon Sally Hawkins (41). Těžko říct, zda by bez ní film získal i hlavní cenu - nejlepší film. Herečce byla přitom svého času komerce velmi vzdálená. Zářila totiž i v avantgardních kouscích.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 10. března 2018

Sally Hawkins v rodině herce nemá. Narodila se ilustrátorce dětských knih Jacquii a spisovateli Colinovi. Umělecké sklony tedy měla po kom zdědit. Dětství strávila v londýnské čtvrti Dulwich, kde chodila do dívčí školy Jamese Allena. Herečkou se chtěla stát po její první návštěvě cirkusu, a tak vystudovala hereckou univerzitu, Royal Academy of Dramatic Art, kterou dokončila v roce 1998.

Poprvé si ji veřejnost zapamatovala, když hrála v dramatu Fingersmith. Známá je ale i z filmu Happy-Go-Lucky, kde si zahrála učitelku Poppy. Za roli získala Zlatý glóbus a Stříbrného medvěda na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu.

Steve Jobs byl sice génius, ale v osobním životě to moc neuměl.
Mohlo by Vás zajímat:

Nejprotivnější celebrity (nejenom) Holywoodu. S kým se opravdu nechcete potkat

Do svého filmu Jasmíniny slzy ji obsadil režisér Woody Allen. Za roli v něm si odnesla Filmovou cenu Britské akademie. Velmi podstatnou úlohu ztvárnila ve filmu Tvář vody. Díky brilantně odvedenému výkonu film proměnil čtyři nominace na letošních Oscarech.

Vyhrál v následujících kategoriích: Za nejlepší režii, nejlepší výpravu, nejlepší hudbu a v neposlední řadě tu nejhlavnější kategorii – nejlepší film. Sally Hawkins v něm hraje němou uklízečku Elisu. Uvěříte jí každé gesto, ale moc toho neprozradíme. Však posuďte sami. 

 

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články