To, jaký máte rukopis, na vás může prozradit ledacos. Přesvědčte se sami

27. května 2018
pixabay
pixabay

To, že má každý svůj styl písma, není jen tak náhodou. Písmo totiž odráží to, jaký uvnitř doopravdy jste. Obor, který se tímto zabývá, se jmenuje grafologie. Co o vás řekne váš rukopis?

Když jde sklon písma doprava,

poukazuje to na nerozvážnost a na člověka, který nerad čeká a je velmi výbušný. Také na to, že dodržování slibů není nic pro něj. 

Když jde sklon písma doleva,

poukazuje to na člověka, který se přetvařuje, rád si na něco hraje a je strojený. A ani kolmý rukopis není známkou jen kladných vlastností. Kolmost poukazuje na odstup a chladnost.

Pokud však jste levák, toto hodnocení u vás neplatí. Leváci píšou jiným způsobem, proto i sklon má u nich jiný význam.

Střídání náklonů

Jde o nevyrovnaného člověka, který v sobě skrývá nějaké dávné trauma, se kterým se nemůže vyrovnat.

Malé a velké písmo

Pokud píšete tak malým písmem, že je k přečtení potřeba lupa, zřejmě jste velmi nerozhodný člověk, který občas umí být k okolí lhostejný. Pořád jen něco slibujete, ale skutek utek. Pokud jsou však vaše písmena velká, ukazuje to na to, že máte někdy až příliš vysoké sebevědomí a neradi dáváte na rady ostatních. Také si dávejte pozor na to, že někdy můžete na ostatní působit pyšně a panovačně.

Široké a úzké

Baculatá písmenka značí lelkující lidi. Naopak, pokud jsou vaše písmenka úzká, vypovídá to o vás, že máte problémy s komunikací, jste spíše introvert a málokomu důvěřujete.

Spojité a oddělené

I když nás v první třídě učili písmo spojovat, mnoho lidí píše buď jen tiskacím, a nebo kombinuje tiskací a psací písmo. Ti, co píšou zásadně tak, jak se naučili jako děti – tedy psacím a písmena spojují, nejsou příliš kreativní a neradi se odklánějí od stereotypů. Pokud je však vaše písmo oddělené, jakoby rozsekané, jste roztěkaná osoba, která neudrží příliš dlouho pozornost a soustředění.