Puntíky v zimě: Ženy, které chtějí být vidět, je unosí na sukni i šatech, minimalistky na kabelce či botách

26 trendy modelů s puntíky: V zimě unosíte kabát, sukni i punčocháče od 149 Kč
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Šaty, Aligne, 2 900 KčBody, H&M, 249 KčKabátek, Awesome Apparel,  2 970 KčKardigan, MSGM, Half Price, 8 999 Kč+ 22 fotek+ 23 fotek

Variabilní, nápadité a neuvěřitelně slušivé. To jsou puntíky, vzor, který opět zažívá svůj zářný okamžik. Důvodem je i fakt, že sluší zkrátka všem. Jejich podzimní a zimní úspěšná módní kariéra tak právě startuje.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková27. 11. 2023 07:30

Přišlo vám, že puntíky patří striktně k letním měsícům? Chyba! Jejich vliv na podzimní kolekce a vysoká obliba napříč návrhářskými domy svědčí o jasném opaku. Puntíky všech rozměrů jsou nesmrtelný a adaptabilní motiv, kterému roční období nemůže v zářné a nekonečně módní kariéře zkřížit plány.

Hity jarních týdnů módy v ulicích

A protože jsme většinu nejkrásnějších puntíkovaných kousků zahlédli na mole už v průběhu letošního jara, značí to jediné: Puntíky míří s velkou pompou i do zimních kolekcí. Jejich další módní kapitola se tak začíná sepisovat právě teď Přidáte se?

Blůza, sukně, kalhoty. Puntíky aktuálně najdete všude

Marni, Valentino, Miu Miu.To je jen část z výčtu známých módních jmen, která se rozhodla opět vsadit na jejich neutuchající kouzlo. Podzimní a zimní šatník ale puntíkům servíruje nové výzvy. Strukturované materiály, pleteniny, kabáty. Jejich klasický repertoár v podobě vzdušných blůz, nadýchaných sukní nebo něžných šatů ale také nezůstane opomíjen. In je totiž kombinovat právě tyto romantické, lehoučké a elegantní kousky s hrubějšími textiliemi, které mají za cíl nás vedle dokonalého stylu také perfektně ochránit před chladem (Jak se obléknout do podzimních plískanic podle Kate Middleton).

Nestárnoucí černobílá

Na řadě je probrat i aktuální barevné varianty. Nikdy nic nezkazíte klasickou sadou černobílých kombinací či zapojením tmavomodré barvy. Černobílá či modrobílá varianta puntíkových motivů navíc patří k naprosto nejuniverzálnějším a platí za nestárnoucí kousky, kterým se z vašeho šatníku jen tak nebude chtít vystěhovat. Není také důvod. Garantují nadčasovost, při správné volbě velikosti a střihu tak s puntíkovými vzory nikdy nemůžete při tvorbě svého dokonalého šatníku udělat chybu. Klidně ale zaexperimentujte s novinkami a zkuste třeba zapojit zlatou nebo se pustit na pole méně kontrastních kombinací černé s šedou a pod.

Zapojíte puntíky do svého aktuálního šatníku? Zkuste si vybrat některý z kousků v naší fotogalerii.

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články