Radek (35): Přítelkyně neustále chodí s kamarádkou po barech. Jednou jsem ji tajně sledoval a nestihl se divit

obavy
nejistota
Zdroj: Freepik

Radka trápí kamarádka jeho přítelkyně, která je svobodná a podle toho se chová. Radek se obává, že mu partnerka kvůli ní „zvlčí“. Byl by nejraději, kdyby se ty dvě vůbec nestýkaly.

Michaela Hájková
Michaela Hájková01. 12. 2023 10:00

Moje přítelkyně Lenka (33) až moc často vyráží ven s kamarádkou Nikolou (33). Ta se zajímá jen o to, kde koho sbalit. Nechápu, proč pořád bere ven moji holku a rád bych jim to zatrhl.

Přítelkyně byla slušná a tichá dívka

Lenku jsem poznal v knihovně, je to úžasná a hodná holka. Tichá, se smyslem pro humor a na nic si nehraje. Proto mě zarazilo, jaká je její nejlepší kamarádka. Když jsem poznal Nikolu, připadalo mi, že jsou pravý opak. Hlasitá, uječená a vulgární. Dávala mi jasně najevo, že zná Lenku déle a že spolu budou nadále pařit, jako by nebyla ve vztahu.

O víkendu vyrážely na koncerty, diskotéky nebo někam do baru. Lenka mi pak vyprávěla, jak se Nikola zase opila a řádila. Musela ji mockrát doprovázet domů. Pokud tedy Nikola nejela s nějakým chlapem, kterého tu noc poznala. Bylo mi to nepříjemné a každý takový večer jsem doma trnul hrůzou.

Naznačil jsem Lence, že by se neměla s takovou rozjívenou kamarádkou vídat. Měla by se víc držet doma, pozvat Nikolu třeba na víno u filmu a já můžu jít ven. Zdálo se jí to směšné a chtěla vědět, jestli nejsem jeden z těch žárlivců, co jí hodlá dirigovat život. To jsem samozřejmě odmítl.

Nežárlím, ale jde mi o princip

Přestal jsem tedy svoji holku prudit, aby si nemyslela, že jsem žárlivec. Přesto se mi nelíbilo, že to spolu dámy táhnou jednou za čas klidně do rána. Svěřil jsem se bráchovi a ten se mi vysmál. On prý chodí s kámošema ven pořád a jeho manželka už přestala dávno cokoliv namítat. Důležité je, aby následující den fungoval.

Já si ale myslím, že je to něco jiného. Když jdou chlapi občas na pivo, baví se spolu, opijí se a odpotácejí domů. Dvě pohledné holky, z nichž jedna flirtuje na všechny strany, přinášejí mnohem větší rizika. S mým názorem ovšem ženy asi souhlasit nebudou. Dál tedy umírám strachy a nesnáším Nikolu. Jednou jsem se šel podívat na vlastní oči, co ty dvě dělají.

Vešel jsem do přeplněného baru a zahlédl Nikolu, jak tančí na stole. Lenka se netvářila nadšeně, spíš jako by kámošku hlídala. Všude kolem byli chlapi, lovící svou zvěř, bylo mi z toho zle. Jestli to takhle půjde dál, budu se muset s Lenkou rozejít – myslel jsem si, že je jiná. Jestli ale tohle považuje za zábavu, jsem asi mimo. Pak si mě ovšem moje přítelkyně všimla a bylo zle.

Přítelkyně mi vysvětlila, proč s kamarádkou chodí

Doma mi udělala pěknou scénu a chtěla si sbalit věci. Když jsem jí nebránil, zarazila se. Vysvětlil jsem jí, že jsem stejného názoru. Nevěřila mi, že o ni mám strach a nejde o strach z nevěry. Nikola se mi vůbec nelíbí a nechápu, o co jí přesně jde. To bude chtít chodit pařit s Lenkou třeba i po svatbě a až budeme mít děti?

Když přišla řeč na budoucnost a rodinu, Lenka pookřála. Pak mi konečně vysvětlila, jak se věci mají. Nikola má vážné problémy s pitím a nechce si to přiznat. Lenka měla nemalé zkušenosti s otcem alkoholikem. Ráda by své kamarádce nějak pomohla, ochránila ji. Myslím si ale, že by se měla obrátit na odbornou pomoc, sama toho moc nezmůže.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články