Ragbista ze Smyslu pro tumor svěřil Lifee svůj sen: Chtěl bych být mladým rodičem, říká Šimon Obdržálek

Ragbista ze Smyslu pro tumor Šimon Obdržálek by chtěl být mladým rodičem
Zdroj: Herminapress
Šimon Obdržálek si v seriálu Smysl pro tumor zahrál jednoho z ragbistů.Šimon Obdržálek si zahrál také v seriálu Pan profesor.Šimon Obdržálek si v seriálu Pan profesor připomněl svá školní léta.Šimon Obdržálek se v seriálu Pan profesor vrátil do školní lavice.+ 13 fotek+ 14 fotek

Ragbista ze seriálu Smysl pro tumor, vycházející herecká hvězda Šimon Obdržálek (26), je muzikálovým představitelem Jiříka ze Zlatovlásky. A společného má s ním víc, než by se mohlo zdát. Má rád děti, touží po velké rodině, a ve chvílích volna si užívá melancholické procházky po lese. Jak nám také v rozhovoru prozradil, rád se mazlí s jídlem. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 23. 04. 2024 05:00

Mladého herce Šimona Obdržálka (26) známe ze seriálů Smysl pro tumor, Pan profesor nebo Specialisté. Teď si rozšířil portfolio o divadlo pro nejmenší děti a stal se představitelem Jiříka v muzikálu Filipa Renče, Zlatovláska.

Z jeho hereckého výkonu je evidentní, že ho práce s dětmi nelíčeně naplňuje, což nám také v rozhovoru potvrdil. Dokonce by se nebránil tomu stát se ve svém věku sám otcem. "Obecně jsem velkým příznivcem mladého rodičovství, protože si myslím, že máma s tátou jsou tak pro dítě mnohem větším parťákem. Jsou si bližší, mohou víc blbnout a jezdit spolu na fesťáky. Takže ano, uvidíme, co vesmír přinese," vysvětluje představitel Jiříka s širokým úsměvem, o kterém ještě rozhodně uslyšíme.

Šimon Obdržálek chce být mladým rodičem

Šimone, máte zkušenost s dětským publikem? Děti mohou být mnohdy až nečekaně upřímné a spontánní.
Ano, mám, a zatím si myslím, že reagují moc pěkně. Jde na nich dobře vidět jejich ryzost, bezelstnost a velká autenticita. Proto i my musíme být na jevišti opravdoví, protože je neutáhneme na kus vařené nudle. Děti jsou boží a jsou jeden z důvodů, proč Zlatovlásku dělám. Odměna - vidět jejich rozzářené tváře - ta je k nezaplacení. Děti jsou jako duše mnohem blíže k božství a myslím, že si z nich můžeme brát velký příklad, učit se od nich. Oni vychovávají nás, ne my je.

Jste vy sám připravený mít děti? Mluvíte o nich moc hezky.
To je moc hezká otázka, děkuji za ni. Jsem z velké rodiny, takže určitá hodnota rodiny pro mě vždy byla dost vysoko. Rozhodně už jsem nad tím přemýšlel a uvažoval. Okolnosti mého života se samozřejmě proměňují - když chcete Boha rozesmát, řekněte mu své plány. Ale obecně jsem velkým příznivcem mladého rodičovství, protože si myslím, že máma s tátou jsou tak pro dítě mnohem větším parťákem. Jsou si bližší, mohou víc blbnout a jezdit spolu na fesťáky. Takže ano, uvidíme, co vesmír přinese.

Vyhledávám v lese přírodu, ticho a klid

Kde jinde vás můžeme vidět?
Nedávno jsem začal zkoušet s cirkusovou akrobatickou skupinou Loosers circ company, která má domovské divadlo na Bráníku, v Divadle Bravo. Tam jsem teď začal trénovat a postupně se přidám i do nějakého projektu. Tam budou mít lidé příležitost mne zahlédnout.

Jaký typ divadla vás vlastně baví nejvíc?
Líbí se mi také pohybové divadlo, třeba nonverbální, kde může být poslání nebo myšlenka předávána také jinak než slovy. Zamlouvá se mi pracovat se symboly, s obrazy a s metaforami. Baví mě kombinovat simultánní umění dohromady. Pokud by se naskytla další příležitost v muzikálu, tak bych se určitě nebránil.

Čemu se věnujete v osobním životě? Váš pohádkový Jiřík byl kuchař. Vaříte také?
Přiznám se, že na vysoké škole jsem si vařil častěji. Nebyly to jen špagety s kečupem a párky, spíše taková putanesca - co dům dal. Pokaždé jsem smíchal něco na pánvi. Mazlit se s jídlem mě určitě baví, ale v poslední době na to nemám morálku.

Co tedy děláte?
Když už najdu nějakou volnou časovou kapsli, tak rád chodím do lesa, procházím se při řece a hodně rád jsem sám v tichu a jenom si tak rozjímám, nebo si čtu nějakou knížku - takové kliďánko piánko.

To zní, jako byste byl Jiříkem ze Zlatovlásky i v reálném životě.
Možná to zní lyricky a poeticky, ale jsem kluk z vesnice a příroda je mi velmi blízká. Dává mi neuvěřitelnou sílu a když se vrátím domů na Slovácko, do Lesní ulice, tak je to pro mě velká duševní posila. Praha je nádherná, ale je to metropole a elektromagnetická pole se zde prolínají v úplně jiných úrovních, než v lese, kde člověk může převibrovat.

Na fotografie mladého seriálového herce Šimona Obdržálka v jeho nejznámějších rolích - a také v muzikálu Zlatovláska - se můžete podívat v naší fotogalerii.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články