Satén je králem trendů jara 2024: Trenčkot díky němu získá ženskost, bomber eleganci a klasické sako švih

Satén je králem trendů jara 2024: Trenčkot díky němu získá ženskost, bomber eleganci a klasické sako švih
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Modelka Elle Macpherson se stala tváří kolekce značky Karen Millen, které dominují výrazné odstíny i velmi trendy saténové kousky. (Sako, Karen Millen, 2 390 Kč)Sako, Karen Millen, 2 390 KčKlasický bomber v saténovém podání hýří především výraznými barvami. (Esprit, 3 399 Kč)Sejný model můžete mít také ve velmi trendy levandulovém odstínu. (Esprit, 3 399 Kč)+ 11 fotek+ 12 fotek

Chladivý, elegantní, sofistikovaný. To je satén. Místo má mezi elegantními kousky napříč trendy i střihy v jakékoliv době. A nyní míří i do běžného provozu, v podobě bundy, saka nebo trenčkotu oživeného jeho typickým leskem.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 13. 04. 2024 09:00

Patří k velmi vyhledávaným materiálům a ne vždy musí jeho základ tvořit luxusní hedvábí. Nosí se i v mnohem dostupnější formě z viskózy či jiných umělých vláken, které navíc usměrňují jeho typickou mačkavost. A od dostupnosti materiálu je už jen krůček k jeho širokému využití.

Od negližé k trenčkotu

Od typických saténových šatů, negližé nebo společenských oděvů tak satén už léta spěchá také na pozice běžně nošených kousků a jinak tomu nebude ani v nadcházejících měsících. Už nyní, na jaře, totiž nachází využití v podobě svršků, kterým odlehčený charakter nahrává v budování pozic nejoblíbenějších módních kousků současnosti.

Satén jako nositel elegance na klasických kouscích

Na své si tak přijdou milovnice podmanivě lesklých materiálů při výběru bundy typu bluzonu, či více sofistikované varianty tradičního střihu bomberu. Ten v saténovém pojetí nachází novou pozici mezi elegantními kousky, která už je skoro stejně silná, jako jeho oblíbené klasické pojetí. Bez výrazné oranžové podšívky a s minimem ozdobných detailů může být bomber jedním z nejtypičtějších elegantních svršků současných dní.

Unisexová pověst trenčkotu s leskem saténu jihne

Stejně jako bomber, patří k nejnošenějším jarním modelům také klasický trenčkot. Letos se sice o pozici nejoblíbenějšího typu dere jeho zkrácená varianta, stejně osvěžujícím prvkem ale může být i novátorsky využitá látka. A tou je právě satén, který klasickém střihu pláště s nepárovým sedlem, dvouřadou fazónou a typickou vázačkou dodává na vysoce elegantním vzhledu. Navíc jej často doprovází také pastelová barevnost a pod tíhou takto romantizujících detailů jindy unisexový trenčkot doslova hýří ženskostí.


Do saténu ale můžete obléci i další svršky. Skvěle vypadá v podání klasicky střiženého saka a je jen na vás, zda se pustíte do celosaténového outfitu s kalhotami či sukní, nebo si tento obvykle krásně zbarvený skvost užijete v kombinaci s džínami. Obě varianty jsou velmi líbivé, vybírat si mezi nimi tak není zrovna jednoduché rozhodování.


Podívejte se na výběr aktuálních saténových kousků v galerii níže.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články