Sdílené šatníky v královských rodinách: Kate Middleton v šatech po mamince, princezna Victoria si půjčuje modely s mámou i dcerou

Královská rodina
Zdroj: Profimedia/koláž Lifee
Švédská princezna Estelle se v září 2023 blýskla v zelených tylových šatech H&M, které si půjčila od maminky, korunní princezny Victorie.Princezna Victoria vynesla stejné šaty loni v červnu v Amsterdamu.Španělská královna Letizia s oblibou sahá do šatníku své tchyně Sofíe. Třeba pro tuto róbu od Valentina, kterou oblékla v lednu 2022 v Madridu.Královna Sofía ji měla na sobě v roce 1977 při státní návštěvě Německa. + 11 fotek+ 12 fotek

Nejedno obočí vyletělo vzhůru, když se minulý týden objevila na veřejnosti švédská princezna Estelle (11) v zelených tylových šatech své maminky, korunní princezny Victorie (46). I když šlo z pohledu stylistů o pozoruhodný tah, Estelle určitě není první ani poslední členkou některé z královských rodin, která sáhla pro kousek garderoby do skříně některé příbuzné.

Tereza Švandová
Tereza Švandová25. 09. 2023 08:00

Nejen my, běžní smrtelníci, ale i šlechtici jsou stále více a častěji nuceni smýšlet ekologicky, a tak šaty vynášejí na oficiální akce opakovaně. Známá tímto přístupem je například i princezna z Walesu Kate Middleton (41).

Co se ovšem už tak často nevidí, je sdílení šatů a dalších svršků napříč rodinami a generacemi. Jak ale ukázala Estelle, ani toto rozhodně není tabu, a za pravdu jí dávají i další dámy s modrou krví. Kdo všechno už oblékl šaty po některé příbuzné?

Švédská korunní princezna Victoria a princezna Estelle

Jak jsme již zmínili, naposledy vynesla šaty po příbuzné švédská princezna Estelle, a to zelenou tylovou róbu H&M, kterou její maminka Victoria měla na sobě loni v červnu v Amsterdamu. Estelle ji vkusně doplnila diamantovými šperky a lesklými balerínkami.

Princezna Beatrice a královna Alžběta II.

Když se britská princezna Beatrice (35) vdávala v červenci 2020 za developera Edoarda Mapelliho Mozziho (39), věnovala jí babička Alžběta II. šaty od Normana Hartnella. Vintage bílou róbu na ramínka zdobenou výšivkou vynesla britská vladařka na začátku šedesátých let - nejprve na státní večeři s italským premiérem v Římě a posléze na londýnskou premiéru filmu Lawrence z Arábie.

Šaty pro účely svatby jen lehce poupravili královská kostymérka Angela Kelly a návrhář Stewart Parvin.

Španělská královna Letizia a královna Sofía

Další členkou královské rodiny, která ráda loví v šatnících svých příbuzných, je španělská královna Letizia (51). Často ji tak můžeme vidět v outfitech, jejichž základ pochází ze skříně její tchyně, královny Sofíe (84).

Takto po více než čtyřiceti letech zrecyklovala v lednu loňského roku bílo-zeleno-růžové šaty od Valentina. Královna Sofía je měla na sobě v roce 1977 během státní návštěvy Německa po boku tehdejšího krále Juana Carlose I. (85).

Další zděděné kousky na mladších členkách královských rodin si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články