Královna Camilla nikdy nevypadala lépe: Francii okouzlila v růžovém kompletu i safírových špercích po Alžbětě II.

Královna Camilla (76) nikdy nevypadala lépe: Francii okouzlila v růžovém kompletu i safírových špercích po Alžbětě II.
Zdroj: Profimedia/ koláž: Lifee
Banket ve Versailles pojaly obě dámy jako přehlídku dokonalé francouzské krejčoviny a vybraly modely v námořnické modři od věhlasného módního domu Dior.Camilla zvolila jednoduché šaty s impozantní pelerínou. Minimalistický střih bez přílišné zdobnosti dovolil Camille doplnit je úžasnou sadou rodinných klenotů.Camilla šaty doladila sadou úchvatných safírových šperků, kterou obdaroval král Jiří VI. královnu Alžbětu II.Návštěvu Francie ale manželka britského panovníka zahájila v modelu britské návrhářky Fiony Clare.+ 2 fotky+ 3 fotky

Manželka současného britského panovníka, královna choť Camilla (76), snad nikdy nevypadala lépe. Její styl prošel s nástupem Karla III. (74) na trůn jasně patrnou proměnou a můžeme jen konstatovat, že jí to neskutečně sluší.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková21. 09. 2023 14:02

Camilla v těchto dnech doprovází na oficiální návštěvě Francie svého chotě, britského krále Karla III.přílet ostře sledovaného královského páru a především první krůčky Camilly po schodech na letištní plochu dávaly tušit, že na její oficiální pařížské angažmá bude radost pohledět.

Camilla jako Marilyn Monroe

Pro první okamžiky na francouzské půdě sáhla královna choť po stylovém růžovém setu princesových plášťových šatů s šálovou fazónou. Autorkou luxusního vlněného modelu je britská návrhářka Fiona Clare. Model, se kterým si na letišti rozverně pohrával vítr, královna choť doplnila jedním ze svých nejoblíbenějších šperků – luxusním čtyřřadým perlovým náhrdelníkem s diamantovou sponou (Styl podle první dámy Ireny Svobodové: Vždy upravená žena, která nosila perly a vrátila Pražskému hradu noblesu). Modelu, který upoutal pozornost k první dámě britské monarchie už při sestupování na letištní plochu, nechyběl samozřejmě ani perfektně sladěný klobouček s aplikacemi a střevíčky, které neutrálním tónem doplnily jednoduchou béžovou kabelku značky Charlotte Elizabeth.

První dáma Francie Brigitte Macron (70) pak na letišti přivítala britský královský pár v uhlazeném tmavomodrém setu pouzdrových šatů a krátkého sáčka s výraznými knoflíky z dílny YSL.


Stylová dvojčata od Diora

Večerní banket s francouzským prezidentským párem pak na společných fotografiích obou manželských dvojic na první pohled vypadá naprosto dokonale. Jakoby se státnické špičky i jejich dámy dopředu domluvily na společném dress codu. Zatímco mužům ale podobné společenské příležitosti příliš prostoru pro kreativitu neposkytují, obě “první dámy” zvolily při zběžném pohledu perfektně souznící modely. Především se až nápadně dokonale sešly ve výběru ušlechtilého odstínu tmavomodré. Ta ovšem oběma blondýnám perfektně sedne.

Královna Camilla i Madame Macron se ale zázračně “shodly” i při výběru značky své róby a obě sáhly po modelech renomovaného pařížského módního domu Dior. Ze strany Camilly to tak navíc byla jasná pocta hostitelské zemi, tentokrát totiž neoslovila při sestavování svého luxusního outfitu žádné ze zvučných módních jmen Británie. A vybrala dokonale. Její námořnicky modrá róba s impozantní pelerínou byla jednoduše okouzlující.

Brigitte Macron taktéž u Diora vybrala dlouhé námořnicky modré šaty se štrasovými prvky a průsvitnými rukávy i o odstín tmavší psaníčko stejné značky.

Dojemná pocta Jejímu Veličenstvu Alžbětě II.

Okouzlující námořnická róba, kterou Camilla vynesla na prezidentský banket v ušlechtilých kulisách zámku Versailles, nabídla svou jednoduchostí prostor pro další z nápadité volby doplňků. A tentokrát navíc s krásným rodinným přesahem. Camilla totiž zvolila ikonický set významných a rodinných klenotů, který patřil přímo její tchyni, královně Alžbětě II. Ta sadu safírového náhrdelníku a náušnic dostala od svého otce, krále Jiřího VI. jako svatební dar.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články