Sierra LaMar: Rodina se s ní nemohla ani rozloučit. Vrah zarputile odmítá sdělit, kde leží její ostatky

dívka zezadu
Zdroj: pixibay

Psal se rok 2012 a tehdy patnáctiletá Sierra šla jako každé ráno na zastávku autobusu, který ji měl zavézt do školy. Jenomže to by těsně předtím nesměla zmizet z povrchu země...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 15. 05. 2024 11:00

Následující den našli policisté dívčín mobil. A další dny několik jejích osobních věcí. Mezi lidmi se začalo šuškat, že se jí muselo přihodit něco zlého. A to si začali myslet i kriminalisté. Zmizení tak překvalifikovali na vraždu. Viníka sice poté našli, ale co její tělo?

Zmizení Sierry LaMar

Sierra Mae LaMar se narodila 19. října 1996 v kalifornském Fremontu. Záhy se však s matkou přestěhovala do Morgan Hillu, kde si matka našla nového přítele. Ve škole byla oblíbená a nekonfliktní. Zpráva o jejím zmizení tak byla pro všechny velkou ranou. Škola onen osudný den její absenci zaznamenala, rodičům o tom ale dala vědět až večer.

A to bylo pozdě. Statisticky jsou nejdůležitější první hodiny zmizení. S postupem času šance na nalezení výrazně klesá. Stopy se ale dají najít a mnohdy ukazují směrem, který by nás dříve ani nenapadl.

První podezřelý

Po pár dnech od Sierrina zmizení byla vytvořena velká pátrací skupina složená, zejména, z ochotníků. Oblast byla poměrně náročná - musely se zkontrolovat nádrže, pole, kopce, lesy, rokle i husté křoví. Úkolem bylo najít její tělo nebo důkazy, která by nasvědčovaly tomu, že jde o násilný trestný čin.

A právě proto byli všichni registrováni sexuální delikventi v okolí donuceni přijít s přesvědčivým alibi, co v den jejího zmizení dělali. Bohužel to nikam nevedlo. Byla to slepá ulička, na jejímž konci se ale ukázalo pomyslné světlo. Dne 28. března roku 2012 padl policistům do hledáčku muž, jenž řídil jasně červený Wolkswagen Jetta.

Podezřelý vrah

Odhozená dívčina kabelka a kus jejího oblečení pomohly technikům získat DNA jednadvacetiletého muže Antolina Garcia-Torrese, který byl již dříve souzen za těžké ublížení na zdraví. Bydlel v parku pro obytné vozy, který byl poblíž Sierrina domu. Jeho červený Wolkswagen byl navíc viděn na bezpečnostních kamerách v blízkosti místa, odkud dívka zmizela. Na vnitřní klice dveří a v kufru se navíc našly Sierriny vlasy. To bohatě stačilo na rozsudek smrti.

Na konci ledna 2017 byl uznán vinným ve všech bodech žaloby. Trest smrti ale změnili na doživotí. K tomu se přidaly ještě tři pokusy o únos, kdy se snažil několik žen unést z parkoviště před obchodním domem za pomocí paralyzéru. Kde je dívčino tělo ale neřekl, i když ho rodina o to ze všech sil prosila. A zřejmě ani nikdy neřekne. Oficiálně tak bylo odvoláno i pátrání. "Ani jsme se s ní nerozloučili. Pohřeb bez těla nedává smysl," řekl s bolestí v hlase její otec.

Zdroje informací:
Abc7news.com: Timeline - Sierra LaMar Kidnapping, murder case
Allthatsinteresting.com: The Chilling Disappearance And Murder Of Sierra LaMar

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články