BB krém s UV filtry pro sjednocení a ochranu pleti: Který odstín zvolit a jak ho aplikovat?

BB krém s UV filtry pro sjednocení a ochranu pleti: Který odstín zvolit a jak ho aplikovat?
Zdroj: Koláž Lifee.cz
BB krém SPF30 pro citlivou pleť se sklonem k začervenání. BIODERMA, 421 KčBB krém SPF20 s příjemnou texturou. L´Oréal, 198 KčTónovací a hydratační BB emulze SPF30 pro normální a smíšenou citlivou pleť. AVENE, 484 KčBB krém SPF15. Dermacol, 172 Kč+ 4 fotky+ 5 fotek

Sjednocení, hydratace a ochrana pleti v jediném kroku? Je to možné! Pokud toužíte po bezchybně vypadající pokožce, která bude zároveň vyživená, hebká a chráněná před sluncem, vsaďte na BB krém. Jak vybrat ten správný?

Dana Klementová
Dana Klementová23. 05. 2022 09:00

Léto představuje ideální příležitost, jak vyměnit hutný make-up za lehký BB krém. Ten dokáže zakrýt nedokonalosti, přičemž pleť zbytečně nezatěžuje, a navíc ji chrání před sluncem.

BB krém: Hydratace, sjednocení a ochrana pleti v jednom

BB krém v sobě kombinuje výhody vyživujícího krému a make-upu. Nejen, že pleť krásně hydratuje, ale navíc ji sjednocuje a zanechává rozjasněnou a sametově hebkou. Samozřejmě nelze od BB krému očekávat takové krytí jako od make-upu, i tak jsou ale jeho krycí schopnosti nadmíru uspokojivé. 

Během léta je dobré navíc vsadit na BB krém s UV filtry, které chrání pokožku před škodlivým slunečním zářením, jež ji může nenávratně poškodit. 

Jak vybrat správný odstín BB krému?

Jak vybrat vhodný BB krém? Odstínů je obecně mnohem méně, než bývá odstínů make-upu. A to především proto, že BB krémy se dokáží přizpůsobit tónu naší pleti. I proto barva BB krému, kterou vidíte v lahvičce, může na pleti vypadat úplně jinak.

Vybrat správný odstín BB krému je přitom daleko snazší než zvolit správný odstín make-upu. Jestliže máte spíše bledou pleť, použijte ideálně nejsvětlejší odstín v paletě. Máte-li naopak tmavou (či opálenou) pleť, použijte tmavší odstíny.

Aplikace BB krému

Aplikace BB krému je velmi podobná aplikaci make-upu. K jeho nanesení můžete využít prsty, štětec nebo houbičku. BB krém má navíc tu výhodu, že ho můžete nanášet bez předchozí aplikace jakéhokoliv séra či podkladové báze. Pokud vás však trápí extra suchá pokožka, můžete na ni před nanesením BB krému aplikovat hydratační krém. Vždy ovšem počkejte, až se krém zcela vstřebá a až poté aplikujte BB krém. 

Pokud hledáte vhodný BB krém s ochranným faktorem proti UV záření, můžete si prohlédnout naši fotogalerii. 

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články