Virtuální krása: tipy pro dokonalý vzhled během online schůzek

Rozjasněná pleť i v prostředí online obchodních schůzek
Zdroj: Foreo

Většina z nás se během posledních měsíců dostala do prostředí online schůzek. Říkáte si, jak na online poradě vypadat pěkně a svěže? Každý detail se počítá!

Komerční článek

Ať už řešíme zásadní firemní rozhodnutí, nebo se účastníme klasické porady, činíme tak v posledních měsících převážně zpoza počítače. Prognózy navíc ukazují, že se budeme setkávat prostřednictvím videokonferencí stále častěji, a to i když se svět vrátí opět do normálu. Nastává tak ideální čas naučit se, jak z často nelichotivého video obrazu vytěžit maximum. Švédská skintech společnost FOREO přináší osvědčené triky, díky kterým budete v online prostředí vypadat úžasně a profesionálně zároveň.

Vyvarujte se bílé a černé

Ranní videohovor svádí k nedbalosti, pocitu svobody a touze zůstat v pohodlí. To, že máte pracovní schůzku z domova ale neznamená, že se na ni nemusíte pěkně obléct. Oblek a kravata nebo hedvábná blůza často nejsou potřeba. Neformální kancelářský outfit, ve kterém se za normálních okolností cítíte dobře, bude ve většině případech bohatě stačit. Kvůli citlivé čočce kamery ale existují jistá nepsaná pravidla – snažte se vyvarovat jasně bílé nebo temně černé barvě, protože opticky zvětšují. Vhodné nejsou ani výrazné vzory, kostky nebo káry, které by vaši protistranu mohli rušit. Naopak dobře fungují jasné, plné barvy.

Rozjasněná pleť je základ úspěchu

Co se týče líčení, jděte zlatou střední cestou. Těžký kancelářský make-up a vlasy pevně sčesané nejsou potřeba, na druhou stranu byste ale neměli vypadat jako těsně po probuzení (i když je to možná pravda). Základem je rozjasněná, hebká pleť, které docílíte díky sonickému přístroji FOREO UFO 2. Ten v sobě kombinuje účinky kryo a termo-terapie, jež zjemňují a zpevňují pleť, 8 barevných spekter LED světla, které si poradí s akné a dopomůže ke sjednocenému tónu pleti. Tento malý zázrak navíc poskytne pleti jemnou masáž, která zlepšuje mikrocirkulaci krve a tím přispívá k jejímu mladšímu vzhledu. A to všechno během 90 sekund! UFO 2 můžete spojit třeba s maskou Cannabis Seed Oil , která pleť zklidní a dopřeje ji dávku hydratace.

V rámci líčení se tak zaměřte především na obočí, tváře a rty a look doplňte jednoduchým účesem. Nakonec už jen stačí zkontrolovat kameru a můžete začít.

Nyní můžete díky Cyber Monday nabídkám nakoupit produkty od značky FOREO za výjimečné ceny.

Myslete na přirozené světlo

K obchodní schůzce se snažte připojit z místnosti, ve které je přirozené světlo, v ideálním případě by na vás mělo svítit zepředu. Rovnoměrně totiž zvýrazní a rozjasní vaši tvář a dodá pokožce jemnou záři, podobně, jako byste použili některý z Instagramových filtrů. Pokud nemáte přirozené světlo zrovna po ruce, zapněte za notebookem lampičku. Tip: položte před notebook kousek bílého papíru. Díky odrazu světla bude váš obličej působit víc harmonicky.

Zpevnění pleti pomocí UFO 2 od FOREOForeo

Žádné kompromitující předměty

I když zprostředkovaně, stále jste v práci. Vaše okolí by mělo být čisté, uspořádané a bez kompromitujících předmětů. Pokuste se pro účely video hovorů vytvořit prostou, jednoduchou scénu, jako je třeba holá zeď s menším obrázkem. Možná vám přijde, že je to hezčí před knihovnou, všechny ty drobnosti a knihy by ale mohly ostatní účastníky rozptylovat. Také se neobklopujte věcmi, které byste ve své kanceláři nikdy neměli. Ti zdatnější mohou dokonce přidat virtuální pozadí (řada platforem, například Zoom, má tuto možnost ve své nabídce).

Čočka kamery v úrovni očí

Úhly mají v rámci videokonferencí velký význam, ne každý z nich nás totiž ukáže v dobrém světle. Snažte se proto čočku kamery umístit do úrovně očí nebo o kousek výš. Vyvarujete se tak efektu dvojité brady nebo exkluzivnímu pohledu pro všechny kolegy přímo do vašich nosních dírek. Notebook můžete položit třeba na hromadu časopisů nebo knih.

Udržujte oční kontakt

Může se zdát, že na tom, kam se díváte, nezáleží. I když spolu komunikujete na dálku, měli by vaši kolegové vědět, že je vnímáte. Udržujte proto po celou dobu videokonference oční kontakt, abyste nepůsobili hrubě nebo znuděně. A samozřejmě zůstaňte sedět až do jejího konce, žádné odbíhání do kuchyně pro něco k zakousnutí. Uprostřed normální schůzky přeci také neodcházíte.

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Komerční článek

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Další články