Taťjana Medvecká vychovala dvě dcery: Pohledem dnešní výchovy jsem byla nedostatečnou matkou

Taťjana Medvecká vychovala dvě dcery: Pohledem dnešní výchovy jsem byla nedostatečnou matkou
Zdroj: Herminapress
Taťjana Medvecká hraje v novém seriálu Mozaika choť herce Karla Heřmánka.Taťjana Medvecká hraje v novém seriálu Mozaika ženu, která se v seniorském věku rozvádí.Nový seriál Mozaika budeme na Voyo vídat od 11. června. Taťjana Medvecká hraje v seriálu Mozaika, který je o složitých rodinných vztazích.+ 6 fotek+ 7 fotek

Herečka a dabérka Taťjana Medvecká (70) je hvězdou nového seriálu Mozaika, který vypráví o složitých rodinných vztazích. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz promluvila herečka o své vlastní rodině a zavzpomínala na dobu, kdy vychovávala své dnes již dospělé dcery Kristinu a Kateřinu. Proč má herečka pocit, že nebyla dostatečně dobrou matkou? Proč se zásadně nedívá na své filmy a seriály? A jak dnes přistupuje ke svým vráskám? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 04. 06. 2024 05:00

Herečka a dabérka Taťjana Medvecká (70) je dnes pyšnou babičkou a na to, jak její dvě dcery vychovávají vnoučata, je patřičně hrdá. Jak nám totiž v rozhovoru přiznává, cítí tak trochu výčitky - když byly malé, naplno se věnovala divadlu a také natáčení, proto s nimi nemohla trávit tolik času, kolik by si přála. "Když to teď vidím a srovnávám s tím, jak se ony věnují svým dětem – v tom obrovském časovém presu – tak to jsem byla nedostatečnou matkou, protože jsem s nimi tak často opravdu nebyla," říká dnes po letech herečka ověnčená Českým lvem a dvěma cenami Thálie.

Taťjana Medvecká o setkání s Karlem Heřmánkem

V seriálu Mozaika, který na Voyo uvidíme od 11. června, hraje vašeho druha Karel Heřmánek. Předpokládám, že jste spolu v minulosti už spolupracovali?
Právě, že ne! Potkali jsme se kdysi dávno v jednom seriálu Antonína Moskalyka, Dobrodružství kriminalistiky. On hrál vyšetřovatele a já prostitutku, partnerku Vaška Postráneckého, a měla jsem přezdívku Botička. Když Karel potom Vaška zatýkal, říkal mu: „No, než se z toho vězení vrátíte, z vaší Botičky bude Bota.“ Přišlo mi vtipné, že zrovna tohle bylo naposledy, co jsme se viděli. Vidíte, už je ze mě ta Bota.

Teď tedy hrajete manžele, kteří šli po dlouhých letech od sebe.
Ano, jsme manželé, kteří se rozhodli, že se rozvedou. Moje Helena najednou zjistí, že jí manžel celý život něco tajil, a to je spouštěčem jejího rozhodnutí.

Jaká byla práce s mladou hereckou krví? V seriálu hraje například Eva Podzimková.
Znám je dobře z divadla. S Evičkou jsme například hrály v Rackovi. Mám tyhle mlaďochy hrozně moc ráda – je to jiný přístup, jiný pohled na věc a jiná energie. Měla jsem štěstí. Marku Adamczykovi už jsem maminku také jednou hrála. Bylo to jako setkání se starými známými.

Jak se vaše televizní role proměňují?
Zaplaťpánbůh, že přirozeně kontinuálně. Člověk začíná v nějaké roli holčičky, později hraje maminky a teď už babičky. Byla jsem za Mozaiku velmi vděčná, protože tento seriál ukazuje seniory – dnes tolik diskutovanou kategorii – jako lidi, kteří to ve svých letech takzvaně nezabalili. Nesedí s rukama v klíně a neluští křížovky. Věk je skutečně pouhá cifra a důležitý je váš pocit. Když máte velkou rodinu a složité vztahy, najednou se sama dostanete do nějaké složité situace, no tak se v tom plácáte úplně stejně jako mladý člověk. To mi na tom přišlo docela zajímavé.

Taťjana Medvecká o stárnutí a svých vráskách

V talkshow 7 pádů Honzy Dědka jste na sebe prozradila, že se nedíváte na své filmy. A i dnes spolu děláme rozhovor, zatímco v kině za námi běží projekce. Čím to je?
Když jsme měli nějakou rodinnou sešlost, nikdy jsem nechápala, že se moje maminka, babička nebo tchýně nechtěly fotografovat. „Jděte mi s tím focením…“ Víte co – já jsem nikdy nebyla za krásku. Celoživotně jsem hrála postavy dobrých kamarádek, ale rozhodně jsem nebyla v kategorii kráska nebo osudová žena. Tím pádem bych měla být na proces stárnutí více připravená. Ale musím vám říct, že ono to opravdu není snadné, zejména při dnešní dokonalé filmové technice, vidět se na velkém plátně. Vidět míru opotřebování svého obličeje. Neříkám, že to není normální a přirozené – mít vrásky. A já ani nepůjdu na žádné úpravy, protože jsem obyčejná holka a beru to, jak to je. Ale aniž bych byla nějak ješitná, je to prostě šok, ne že ne! Nerada se na sebe koukám.

Taťjana Medvecká: Byla jsem nedostatečnou matkou

Budou sledovat Mozaiku alespoň vaše dcery?
Pochybuji! Jsou velmi vytížené matky, které navíc pracují. Myslím, že neviděly žádný seriál už hodně dlouho. Nevzpomínám si, kdy byly naposledy v divadle.

Představuji si romanticky, že vaši tvorbu detailně sledují a gratulují vám.
A říkají: „Mami, výborně!“? Kdepak, to nehrozí. Spíše říkají: „Ta naše máma, ona je prostě pořád někde v čudu!“ Takže asi tak.

Ale tohle vám musely říkat už odmalička, že?
Když to teď vidím a srovnávám s tím, jak se ony věnují svým dětem – v tom obrovském časovém presu – tak to jsem byla nedostatečnou matkou, protože jsem s nimi tak často opravdu nebyla.

To si ale nemusíte vyčítat, pracovala jste.
No, zkrátka si toho všimnete. Ony vyprávějí každou noc svým dětem pohádky na dobrou noc. To já jsem jim nevyprávěla. A teď to těm dětem vysvětlete, že jsem byla každý večer v divadle. Těm jsou nějaké premiéry ukradené. Prostě – máma tady není a když už nám začne vykládat v posteli pohádku, tak okamžitě usne. Zaujme horizontální polohu a během pěti vteřin spí.

Jak spolu s dcerami dnes trávíte čas? Máte nějaká pravidelná setkání nebo společné rituály?
Líbilo by se mi, kdybychom se viděly každý týden, ale to se většinou nepovede, protože děti bývají často nemocné a potom je potíž dát dohromady naše diáře. Ale snažíme se slavit alespoň všechny narozeniny a svátky. Pro mě jako pro babičku je to tuze málo.

Na fotografie herečky Taťjany Medvecké v novém seriálu Mozaika se můžete podívat v naší fotogalerii.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články