Tereza (42): Svěřila jsem se kolegyni s intimním problémem. Druhý den na mě v práci čekalo překvapení

Opravdové příběhy čtenářek: Svěřila jsem se kolegyni s intimním problémem. Druhý den na mě v práci čekalo překvapení
Zdroj: Freepik

Tereza je naštvaná na kolegyni, kterou považovala za kamarádku. Pak ale zjistila, že dotyčná vyslepičí každou pikantnost, kterou se dozví. Tereza nyní lituje, že se jí svěřila s tak intimním problémem a uvažuje o pomstě. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková 16. 10. 2023 10:00

Měla jsem slabší chvilku a svěřila se kolegyni se svým trápením. Do týdne o tom věděli všichni v práci, a dokonce i moji přátelé. Nemyslím si, že se ještě někomu „otevřu“.

Měla jsem chuť se vypovídat a ona mi nabídla rameno

V práci jsem se přátelila s kolegyní, která byla v mém věku a připadala mi moc fajn. V kanceláři jsme vedly rozhovory na všeobecná témata, nic osobního v tom nebylo. Když mi ale Adéla navrhla, že bychom mohly někdy po práci na skleničku, připadalo mi to jako skvělý nápad.

Samotnou mě zajímalo, jaká je moje kolegyně mimo pracoviště a ráda jsem se dozvěděla něco z jejího soukromí. U sklenky vína nedaleko naší firmy jsme probraly naše manželství i to, jaký máme názor na nové vedení v práci. Nebraly jsme si servítky a já se velice dobře bavila.

Tak uvolněně jsem si možná nepokecala už léta. S dlouholetými kamarádkami řešíme dokola totéž a jejich pohled na věc už mě v ničem nepřekvapí. Adéla mi připadala „od rány“ a uměla mi naslouchat, což se také cení. U třetí sklenky jsem se jí svěřila s intimním problémem.

Druhý den mě čekalo překvapení

Další den se chovala poněkud odtažitě, možná se mi to jen zdálo. Byl to zase běžný pracovní den, a tak jsme k sobě přistupovaly jako obyčejné kolegyně. Jen jsem měla tentokrát pocit, že se mi Adéla vyhýbá. Odpoledne už jsem si připadala paranoidní – vyhýbalo se mi hned několik lidí nebo mě častovaly podivnými pohledy.

Za pár dní jsem se dozvěděla od známého, že si o mně povídá celé okolí. Moje tajemství bylo vyzrazeno a šířilo se dál. „Proč jsi mi to neřekla? Poradila bych ti. Svěřuješ se nějaké huse v práci, co si pak dává hubu na špacír!“ osočila mě moje kamarádka. Byla jsem strašlivě naštvaná a bála jsem se, že se všechno dozví manžel.

„Tyhle potíže se stanou, promluvte si doma. Je možný, že jde o nevěru. Ty si jdi udělat testy a týden nebo dva na antibiotikách tvoje potíže vyřeší,“ uklidňovala mě. Já ale nemohla uvěřit, že všichni ví o mých příznacích, a hlavně o údajné nevěře u nás doma. Takové věci jsem si opravdu měla nechat pro nejlepší kamarádku, nevím, co to do mě vjelo.

Rozhodla jsem se ukecané kolegyni pomstít

Vytáhla jsem těžký kalibr, protože ani Adéla se nedržela zkrátka. Vždyť díky tomu jsem měla jakousi jistotu, že je u ní moje tajemství v bezpečí. Dala jsem si opravdu záležet, aby se každý v práci dozvěděl, že Adéla podvádí manžela se svou učitelkou jógy.

Když přišla o pár dní později k mému stolu s nasupeným výrazem, jen jsem se na ni vítězoslavně usmála. „Jestli jsi chtěla vědět, jak to pokračuje, tak jsme oba zdraví a krize zažehnána. Díky za optání a za rameno, na kterém jsem si mohla poplakat,“ pravila jsem ironicky. Jak se popasuje s vlastní situací, je mi naprosto fuk.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články