Fit a krásnátestovánísoutěže

Antonie Hegerlíková zemřela před sedmi lety: Velkou lásku prožila v 70 letech, vzala si manžela kamarádky herečky Marie Motlové

Thumbnail # Antonie Hegerlíková zemřela před sedmi lety: Velkou lásku prožila v 70 letech, vzala si manžela kamarádky herečky Marie Motlové

Zdroj:Youtube

Zasloužilá umělkyně Antonie Hegerlíková byla česká herečka a divadelní pedagožka, od roku 1946 členka hereckého souboru Divadla na Vinohradech v Praze. K herectví však přišla naprostou náhodou, chtěla jít do kláštera a starat se o opuštěné děti.

Petra Járková 11. prosince 2019

Antonie vyrůstala s rodiči v Žilině, kde tatínek pracoval jako vojenský pekař. Herečka měla idylické dětství. Když ale v osmi letech otec zemřel, dlouho se s tím nemohla vyrovnat.

Nástup fašismu

Ještě horší než smrt v rodině byl však nástup fašismu. Maminka s ní i její sestrou utekla do Prahy, kde se Tonička dostala k divadlu. Její sen jít do kláštera a starat se o opuštěné děti vzal za své a ona se zamilovala do divadla.

Hlavní role

Vidět jste ji mohli nejen v seriálu F. L. Věk, ale také ve filmech Marketa Lazarová, Romeo a Julie na konci listopadu nebo Babička. Nejvíce ovšem excelovala na divadelních prknech – v Divadle na Vinohradech strávila celý svůj život.

První manžel

Za války poznala svého prvního manžela Antonína Dvořáka. Setkala se s ním, když režíroval v Divadélku ve Smetanově muzeu. Měl za sebou pobyt v Dachau, ze kterého se zázrakem vrátil roku 1941. Chodili spolu pět let než se roku 1946 vzali. Poté nastoupila do Divadla na Vinohradech, které se stalo jejím druhým domovem.

Thumbnail # Herečka Ivanka Devátá dnes slaví 84.narozeniny: Vinklář ji podváděl, vše skončilo kolapsem v divadle
Mohlo by Vás zajímat:

Herečka Ivanka Devátá dnes slaví 84.narozeniny: Vinklář ji podváděl, vše skončilo kolapsem v divadle

Zrůdná vlastnost

Rok po svatbě se jim narodila dcera. Dvořák však děti nesnášel a dal manželce ultimátum. Buď dá dceru k babičce, nebo ji opustí. Antonie samozřejmě odmítla a odešla i s dcerou.

Ženatý milenec

V divadle potkala i svou další lásku. Bohužel byl však kolega Otomar Krejčí ženatý a odmítal se rozvést. Antonie tak opět zůstala sama.

Životní láska

Poslední velkou lásku herečka potkala až v sedmdesáti letech. Šlo o herce Karla Fridricha, který byl však manželem její kamarádky Marie Motlové. Dohromady se dali až po její smrti. Dokonce se vzali a šlo opravdu o velkou lásku. Hegerlíková opustila svůj předchozí život a přestěhovala se za novým manželem do Kobylis. Zažili spolu krásných osm let, než Karel zemřel a Antonie na něj s láskou vzpomínala až do roku 2012, než skonala ona sama.

NA HEREČKU ANTONII HEGERLÍKOVOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Podobné články

Zavří­t reklamu