Antonie Hegerlíková zemřela před sedmi lety: Velkou lásku prožila v 70 letech, vzala si manžela kamarádky herečky Marie Motlové

11. prosince 2019
Youtube
Youtube

Zasloužilá umělkyně Antonie Hegerlíková byla česká herečka a divadelní pedagožka, od roku 1946 členka hereckého souboru Divadla na Vinohradech v Praze. K herectví však přišla naprostou náhodou, chtěla jít do kláštera a starat se o opuštěné děti.

Antonie vyrůstala s rodiči v Žilině, kde tatínek pracoval jako vojenský pekař. Herečka měla idylické dětství. Když ale v osmi letech otec zemřel, dlouho se s tím nemohla vyrovnat.

Nástup fašismu

Ještě horší než smrt v rodině byl však nástup fašismu. Maminka s ní i její sestrou utekla do Prahy, kde se Tonička dostala k divadlu. Její sen jít do kláštera a starat se o opuštěné děti vzal za své a ona se zamilovala do divadla.

Hlavní role

Vidět jste ji mohli nejen v seriálu F. L. Věk, ale také ve filmech Marketa Lazarová, Romeo a Julie na konci listopadu nebo Babička. Nejvíce ovšem excelovala na divadelních prknech – v Divadle na Vinohradech strávila celý svůj život.

První manžel

Za války poznala svého prvního manžela Antonína Dvořáka. Setkala se s ním, když režíroval v Divadélku ve Smetanově muzeu. Měl za sebou pobyt v Dachau, ze kterého se zázrakem vrátil roku 1941. Chodili spolu pět let než se roku 1946 vzali. Poté nastoupila do Divadla na Vinohradech, které se stalo jejím druhým domovem.

Zrůdná vlastnost

Rok po svatbě se jim narodila dcera. Dvořák však děti nesnášel a dal manželce ultimátum. Buď dá dceru k babičce, nebo ji opustí. Antonie samozřejmě odmítla a odešla i s dcerou.

Ženatý milenec

V divadle potkala i svou další lásku. Bohužel byl však kolega Otomar Krejčí ženatý a odmítal se rozvést. Antonie tak opět zůstala sama.

Životní láska

Poslední velkou lásku herečka potkala až v sedmdesáti letech. Šlo o herce Karla Fridricha, který byl však manželem její kamarádky Marie Motlové. Dohromady se dali až po její smrti. Dokonce se vzali a šlo opravdu o velkou lásku. Hegerlíková opustila svůj předchozí život a přestěhovala se za novým manželem do Kobylis. Zažili spolu krásných osm let, než Karel zemřel a Antonie na něj s láskou vzpomínala až do roku 2012, než skonala ona sama.

NA HEREČKU ANTONII HEGERLÍKOVOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu