Herečka Ivanka Devátá dnes slaví 84.narozeniny: Vinklář ji podváděl, vše skončilo kolapsem v divadle

Ivanka Deváta se ráda směje
Zdroj: YouTube
Ivanka Devátá s Radoslavem Brzobohatým ve filmu MstitelIvanka Deváta se ráda smálaIvanka Devátá je také uznávanou spisovatelkouMiloš Hlavica byl uznávaný herec i dabér+ 6 fotek+ 7 fotek

Dříve než uměla psát, už vymýšlela vlastní básničky, které doma recitovala. Nebylo tedy divu, že nastoupila na DAMU a následně do Realistického divadla, kde zůstala více než třicet let. Excelovala například v Maryše. Osobní život ale růžový neměla, s hercem Josefem Vinklářem si protrpěla své.

Petra Járková
Petra Járková 27. 11. 2019 08:00

Ivanka Devátá se zapsala do srdcí diváků mnoha postavami. Role jí nabídly film, televize i rozhlas. Výraznou postavu Márynky Kryštofové ztvárnila v dramatu Mstitel. Následovala komedie Nejlepší ženská mého života, televizní Nezralé maliny nebo seriály Rodina Bláhova, Nemocnice na kraji města a Rodinná pouta.

Literární úspěchy

Z divadla odešla v roce 1991 a vyrazila na dráhu literátky. Napsala přes deset knih. Mezi ty nejznámější patří Vůně posečené trávy, Lázeňská kúra, Rodinný podnik nebo Všechny mé domovy. Časopisy zpestřuje svými fejetony.

Osudoví muži

S prvním manželem, hercem Milošem Hlavicou, má Devátá syna Marka. Manželství ale skončilo rozvodem. Podobně dopadl i vztah s jejím druhým mužem, hercem Josefem Vinklářem, se kterým má Devátá syna Adama.

„S Pepíkem to bylo hezký. On byl vtipnej,  podívala jsem se do světa, ale pak přišly horory. To je pravda. Byla jsem s ním moc dlouho, rozum do hrsti jsem měla vzít dřív. Ale něco jsem tím získala – nadhled, zkušenost,“ vzpomínala Ivanka v pořadu 13. komnata.

Nevěry

Po prodělané žloutence, léčení a následném těhotenství se herečka rozhodla dobrovolně vzdát kariéry a herci dělat doma zázemí. To ale bohužel nešlo, Vinklář ji podváděl, málokdy se vracel z pitek a Ivanka jen bezmocně čekala doma.

Kolaps v divadle

Nakonec to ale herečku položilo. Byla nešťastná, hubená a nemocná. Prý tenkrát vážila pouhých 49 kilo a po kolapsu v divadle skončila na psychiatrii. Poté ji Vinklář odprosil, ona mu odpustila a ještě dva roky s ním vydržela, než ho definitivně opustila. V 48 letech začínala znovu. Začala tehdy na radu syna psát. Její fejetony jsou velmi úspěšné.

NA FOTKY IVANKY DEVÁTÉ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články