Fit a krásnáTestovánísoutěže

Zedníček se odmítal ostříhat, Frej skončil v nemocnici: Zajímavosti o seriálu Malý pitaval z velkého města

Zedníček se odmítal ostříhat, Frej skončil v nemocnici: Zajímavosti o seriálu Malý pitaval z velkého města
Zdroj: Youtube
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Detektivní hit, v němž zářil například Ladislav Frej, Jiří Krampol, Věra Galatíková nebo Pavel Zedníček, patří ke skvostům televizní historie a vy se na něj dnes opět můžete podívat. Seriál, který uchvátil diváky napříč generacemi, má však i svá tajemství.

Petra Járková 16. července 2019

Na televizní obrazovku se jako každý rok vrátil detektivní seriál Malý pitaval z velkého města podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka se známými a populárními herci, který přitáhne v letní sezoně velký počet diváků. Jde totiž o legendu, kterou si nechá ujít jen málokdo z nás.

Opět se tedy můžete setkávat s partou pražských kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích drobných i těch nejzávažnějších zločinů. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším.

Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislav Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Libor Krejcárek (Jiří Krampol), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek).

Je tedy jasné, že partička je to vskutku povedená, tudíž herce při natáčení potkala nejedna jak kuriózní, tak ale i nepříjemná záležitost. Přinášíme vám některé z nich.

Hříšní lidé města pražského: Znáte osud slavného hostince Jedová chýše, kam chodil i Karel IV.?
Mohlo by Vás zajímat:

Hříšní lidé města pražského: Znáte osud slavného hostince Jedová chýše, kam chodil i Karel IV.?

Pavel Zedníček se před natáčením pohádal s odborným poradcem, že si neostříhá své dlouhé vlasy. Seriál se totiž natáčel v době, kdy každý policista musel být ostříhaný nakrátko. Jeho argument zněl, že jako vlasáč bude alespoň mást zločince.

To hlavní hrdina seriálu – nadporučík Břetislav Kubát v podání Ladislava Freje – ještě pár dní před začátkem natáčení ležel na jednotce intenzivní péče s těžkým zánětem slinivky. V podstatě jel natáčet rovnou z Motola. Cítil se prý příšerně a dodnes se diví, že to na něm diváci nepoznali.

Pokud jste se vždy divili, proč režisér šetřil na oblečení Rudy Pekaře a nechal ho celý seriál odehrát v jednom svetru, tak je to schválně. Role služebně nejstaršího vyšetřovatele na služebně byla inspirována skutečným kriminalistou, který pořád nosil stejný svetr.

Seriál byl natáčen podle opravdových kriminálních příběhů a herci v něm předvedli obdivuhodné výkony.

O ČEM JSOU EPIZODY SERIÁLU MALÝ PITAVAL Z VELKÉHO MĚSTA, SE DOZVÍTE Z GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články