Herečka Lenka Kořínková slaví 64. narozeniny: Propadla alkoholu, film Holky z porcelánu jí prý zničil kariéru

Laskavá komedie z roku 1974 o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu.
Zdroj: se souhlasem Prima Max
Laskavá komedie z roku 1974 o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhuLaskavá komedie z roku 1974 o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu.Laskavá komedie z roku 1974 o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu.Laskavá komedie z roku 1974 o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu.+ 3 fotky+ 4 fotky

Patřila k oblíbeným českým herečkám. I když propadla alkoholu, dokázala se ze závislosti vymanit. V posledních letech je známá především díky dělené stravě, o níž napsala několik knih. Neméně zajímavý je i její přístup k výuce angličtiny...

Petra Járková
Petra Járková 2. března 2020

Lenka Holas Kořínková je česká herečka, zpěvačka a také autorka několika knih o dělené stravě. Její zvířátkové a kytičkové dny jsou již legendární.

Komediální talent

Lenka se narodila do umělecké rodiny, proto nebylo divu, když začala studovat na hudebním oddělení pražské konzervatoře. Vystupovala jako zpěvačka v Divadle Semafor nebo v Divadle E. F. Buriana. Pro svůj komediální talent a osobitý půvab byla obsazována především do komediálních rolí.

Život v emigraci

V roce 1981 emigrovala společně se svým manželem do Austrálie. V Austrálii se živila jako zpěvačka v barech a restauracích, později jako prodavačka. Po sametové revoluci se vrátila do vlasti. Pokoušela se opět prosadit, ale v nové konkurenci bylo těžké obstát. Hrála sice v několika českých filmech, nicméně s její našláplou kariérou před emigrací se to nedalo vůbec srovnat.

Holky z porcelánu

Nejlegendárnější film, který natočila, jsou nejspíš Holky z porcelánu. Ona sama o něm tvrdí, že jí zničil kariéru. Díky němu totiž prý byla zaškatulkovaná a pak už nemohla dělat nic jiného.

Laskavá komedie o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu, který ani za víc než dvacet let, jenž od jeho vzniku uplynuly, neztratil nic ze svého kouzla.
Mohlo by Vás zajímat:

Komedie Holky z porcelánu: První role Dáši Havlové, musela si kvůli ní ostříhat a obarvit vlasy

Svérázná výuka angličtiny

V současné době působí coby autorka různých knih o dietách a zdravé výživě. Rovněž svérázným způsobem vyučuje angličtinu. Lenka si zakládá na tom, že její výuka je alternativní. Jak vysvětlila, neučí fráze, ale učí skládat slova. Neučí ani odborně, to prý učí pouze jazykové školy.

„Jsem jediná v zemi, kdo takhle učí. Nepoužívám terminologii, jako třeba předpřítomný čas. To nikdo nechápe. Tohle z toho vynechávám. Učím to tak, jak ten jazyk byl vymyšlený,“ prozradila Lenka, která v minulosti žila v Austrálii a lektorské činnosti se věnuje od roku 1991.

Finanční situace

Podle Kořínkové je o její výuku obrovský zájem a klient vždy prý odchází spokojen. „Výhodou u mě je i to, že když klient zruší hodinu, peníze mu nepropadnou, ale dostane náhradní,“  objasnila výhody kurzu Kořínková. A kolik si za výuku alternativním způsobem říká? Za devadesát minut „pouhých“ 790 korun.

NA FOTKY LENKY KOŘÍNKOVÉ Z FILMU HOLKY Z PORCELÁNU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články