Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Italská Marilyn oslavila 91 let. Jak dnes vypadá Gina Lollobrigida?

Italská Marilyn oslavila 91 let. Jak dnes vypadá Gina Lollobrigida?
Zdroj: Profimedia.cz
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Včera oslavila italská herečka Gina Lollobrigida své 91. narozeniny. V 50. letech patřila mezi nejkrásnější herečky a dodnes je stále ještě plná elánu, jako kdyby se jí stárnutí vůbec netýkalo. Gina bývala vždy u mužů velice oblíbená. Možná právě láska a vášeň jsou jejím lékem na dlouhověkost! I slavné Marilyn Monroe (†36) se dokonce říkalo americká Lollobrigida.

Veronika Hándlová 5. července 2018

K herectví se Gina dostala úplnou náhodou. V 18 letech ji oslovili na ulici a hned jí nabídli hlavní roli ve filmu Lucie z Lammermooru (1946). Do té doby žádný film ani neviděla, ale práci přijala, neboť po druhé světové válce byla o práci i peníze nouze.

Hollywood ji nelákal

Zanedlouho přišlo pozvání účinkovat v hollywoodských filmech. Filmový magnát a miliardář Howard Hughes (†70) ji krom lukrativních pracovních nabídek požádal o ruku. Gina odmítla a ani v Hollywoodu dlouho nevydržela. Neuměla pořádně anglicky a stýskalo se jí po rodné Itálii. Rozhodla se záhy vrátit a udělala dobře, neboť pravá sláva ji čekala doma. Natočila film „Fanfán Tulipán“ (1952), který ji vynesl do výšin. Pak následovaly snímky jako „Římanka“, „Chléb, láska a fantazie“ (1953) nebo „Chléb, láska a žárlivost“ (1954), díky kterým se stala nejlépe placenou herečkou Evropy.

Soukromý život

Muži jí vždy leželi u nohou, ovšem štěstí na životního partnera neměla. V roce 1949 se poprvé vdala za jugoslávského lékaře Milka Skofiče. Slavnou herečku požádal o ruku po půlhodinové známosti během silvestrovského večírku v roce 1948. Skofič poté ukončil svou kariéru a začal své ženě dělat agenta. Manželství skončilo v roce 1971, ale už 3 roky předtím byla zasnoubená s realitním makléřem Georgem Kaufmanem.

Gina nejvěrnější manželkou rozhodně nebyla. Její aférky, některé potvrzené, jiné čisté spekulace, byly všeobecně probírány na veřejnosti. Herečka měla slabost pro lékaře. V roce 1968 měla mít krátký poměr s Christiaanem Barnardem (†78), který provedl první transplantaci srdce na světě. Údajně její ložnicí prošli i Frank Sinatra (†82) nebo Jean-Paul Belmondo (85). Spekulovalo se dokonce i o jejím poměru s Waldemarem Matuškou (†76).

Jak na focení podmořského života: Pár skvělých doporučení od skutečných mistrů svého oboru
Mohlo by Vás zajímat:

Jak na focení podmořského života: Pár skvělých doporučení od skutečných mistrů svého oboru

Fotografování a psaní

Gina Lollobridiga není jen talentovaná herečka. Od konce 60. let se místo herectví začala věnovat fotografování a psaní. Povedlo se jí dokonce udělat pro italský magazín Gente rozhovor s Fidelem Castrem (†90). Před objektivem jí pózovaly takové osobnosti jako Paul Newman (†83), Audrey Hepburn (†63) nebo Henry Kissinger (95).

Sbírka šperků

Herečka je známá svou láskou k drahým šperkům, které sbírala po celý svůj život. Svou unikátní sbírku ale před pěti lety prodala a výtěžek necelých 100 milionů korun věnovala na výzkum kmenových buněk.

Současnost

V současné době žije na Sicílii, ale rozhodně se nestáhla do ústraní. Na jaře se objevila v televizi v italské mutaci pořadu „StarDance, když hvězdy tančí“. A také se letos konečně dočkala své hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu. Je k nevíře, že tato fascinující herečka, femme fatale své doby, musela na ocenění čekat tolik let. Ale lepší pozdě nežli nikdy.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články