Jak oznámit rodině těhotenství? Máme pro vás pár vtipných a kreativních tipů

29. března 2018 Lenka Šebestová
zdroj: pixabay
zdroj: pixabay

Prvním člověkem, který se o těhotenství dozví, budete pravděpodobně vy sama. Buď v ordinaci gynekologa, nebo doma v koupelně, kde vám to ukáže těhotenský test. Spoustě nastávajícím maminkách bleskne při tom hlavou, jak to co nejoriginálněji oznámit svému manželovi a také rodině. Máme pro vás pár tipů, které můžete použít. Oznámení těhotenství je totiž velká událost, která ovlivní nejenom vás, ale také celou vaši rodinu.

Jak to říct partnerovi/manželovi

Kupte malinkaté botičky a dejte je manželovi pod polštář, nebo je nechte spolu s pozitivním těhotenským testem v koupelně. Dobrá je také cedulka, na které bude napsáno například – Ahoj taťko, nebo něco v tom smyslu.

Nejlepší dárek je ten, který milovanému člověku sami vyrobíte. Pusťte uzdu fantazie a kreativity a vytvořte přáníčko z papíru a vlepte do něj pozitivní těhotenský test.

Když máte fotku z ultrazvuku

Nakopírujte fotku vaší malé fazolky a vlepte ji do přáníčka, nebo k ní jednoduše přišpendlete papírek, kde bude napsaný termín porodu, a pod datum připište: přijdu brzy.

Umíte to s grafikou?

V grafických programech se dají dělat neuvěřitelné divy. Vyfoťte se, jak si saháte na bříško, nebo k němu udělejte nějakou směšnou komiksovou šipku, a celou fotku upravte do komiksového provedení, nebo třeba jako přední stranu bulvárního plátku s obrovským titulkem: POTVRZENO! Tvoje žena je těhotná. Nebo něco v tom smyslu. Tuto fotku můžete ukázat nejenom manželovi, ale rozeslat i celému příbuzenstvu.

Jak to říci rodině

Jestli máte zahradu, připravte si na trávník tři židle. Jedna by měla být malá a dětská. Na fotoaparátu si nastavte časový snímač, nebo si zavolejte někoho, kdo by vás mohl vyfotit. S manželem se posaďte na židle a nechte se vyfotit. Abyste měli jistotu, že to příbuzní opravdu pochopí, může vám manžel hladit bříško, nebo na malou židličku dát například botičky a dudlík.

Uspořádejte oslavu

Jestli to chcete vzít hodně slavnostně, uspořádejte tématickou oslavu s tímto překvapením. Sezvěte nejbližší rodinu a přátele a pořádně si to užijte.

Neděle 24. 3

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha

Stále více lidí obohacuje svůj jídelníček rostlinnou stravou. Do popředí se znovu dostávají suroviny, které byly v našem prostředí využívány po ...

Více

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha