Jan Kraus slaví 66. narozeniny: Jak vypadal tenhle oblíbený moderátor jako malý ministrant?

S manželkou Ivanou Chýlkovou má syna Jáchyma.
Zdroj: Profimedia
Jan Kraus je český herec, moderátor, publicista, dramatik a režisér.Narodil se v Praze v českožidovské rodině, jeho otec Ota Kraus přežil holocaust. Jeho manželkou byla herečka Jana Krausová. Po rozchodu s ní v 90. letech žije s herečkou Ivanou Chýlkovou.Narodil se v Praze v českožidovské rodině, jeho otec Ota Kraus přežil holocaust.Jan Kraus jako malý ministrant.+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jan Kraus se narodil v Praze do židovské rodiny. Herectví nikdy nestudoval, ale jako malý uspěl v několika konkurzech a začal se objevovat v malých rolích ve snímcích, jako jsou Dva tygři, Lišáci, Myšáci a Šibeničák, Spalovač mrtvol či Záhada hlavolamu. Nyní patří k nejoblíbenějším a nejoceňovanějším moderátorům současnosti.

Petra Járková
Petra Járková 15. srpna 2019

Manžel herečky Ivany Chýlkové, Jan Kraus, se ve filmové branži pohybuje již od svých šesti let, kdy začal s dabingem. Krátce poté se objevil i před televizními a filmovými kamerami.

Dětský padouch

Po absolvování gymnázia v kariéře u filmu pokračoval, dostával však menší role. Do povědomí diváků se zapsal zejména jako představitel dětských padouchů. Jednoho takového si zahrál například ve filmu Dívka na koštěti.

První manželství

Společně se svou první manželkou, výtvarnicí a herečkou Janou Krausovou, s níž má syny Adama a Davida, se objevil ve snímku Příběh ’88. Zápornou roli zuřivého Siberta předvedl v povídkovém filmu Krajinka a zahrál si i v pohádce Královský slib.

Mladý Honza Kraus v roli problematického studenta
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární roli Saxany měla hrát jiná slavná zpěvačka než Petra Černocká. Co dalšího jste nevěděli o filmu Dívka na koštěti?

Potomci

Jeho dlouholetou partnerkou je herečka Ivana Chýlková, která mu porodila syna Jáchyma. V roce 2005 ke třem potomkům přibyl ještě syn Marek Blažek, o jehož existenci Kraus předtím nevěděl.

Talkshow

Televizní diváci jej mají možnost vídat na obrazovkách TV Prima, kde uvádí pořad Show Jana Krause, jehož obdobu s názvem Uvolněte se, prosím dříve moderoval v České televizi.

NA JANA KRAUSE JAKO MALÉHO KLUKA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová o rakovině prsu: Partner mě opustil, nechtěl být s nemocnou ženou

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články