Jan Kraus slaví 66. narozeniny: Jak vypadal tenhle oblíbený moderátor jako malý ministrant?

S manželkou Ivanou Chýlkovou má syna Jáchyma.
Zdroj: Profimedia
Jan Kraus je český herec, moderátor, publicista, dramatik a režisér.Narodil se v Praze v českožidovské rodině, jeho otec Ota Kraus přežil holocaust. Jeho manželkou byla herečka Jana Krausová. Po rozchodu s ní v 90. letech žije s herečkou Ivanou Chýlkovou.Narodil se v Praze v českožidovské rodině, jeho otec Ota Kraus přežil holocaust.Jan Kraus jako malý ministrant.+ 6 fotek+ 7 fotek

Jan Kraus se narodil v Praze do židovské rodiny. Herectví nikdy nestudoval, ale jako malý uspěl v několika konkurzech a začal se objevovat v malých rolích ve snímcích, jako jsou Dva tygři, Lišáci, Myšáci a Šibeničák, Spalovač mrtvol či Záhada hlavolamu. Nyní patří k nejoblíbenějším a nejoceňovanějším moderátorům současnosti.

Petra Járková
Petra Járková 15. 08. 2019 08:00

Manžel herečky Ivany Chýlkové, Jan Kraus, se ve filmové branži pohybuje již od svých šesti let, kdy začal s dabingem. Krátce poté se objevil i před televizními a filmovými kamerami.

Dětský padouch

Po absolvování gymnázia v kariéře u filmu pokračoval, dostával však menší role. Do povědomí diváků se zapsal zejména jako představitel dětských padouchů. Jednoho takového si zahrál například ve filmu Dívka na koštěti.

První manželství

Společně se svou první manželkou, výtvarnicí a herečkou Janou Krausovou, s níž má syny Adama a Davida, se objevil ve snímku Příběh ’88. Zápornou roli zuřivého Siberta předvedl v povídkovém filmu Krajinka a zahrál si i v pohádce Královský slib.

Potomci

Jeho dlouholetou partnerkou je herečka Ivana Chýlková, která mu porodila syna Jáchyma. V roce 2005 ke třem potomkům přibyl ještě syn Marek Blažek, o jehož existenci Kraus předtím nevěděl.

Talkshow

Televizní diváci jej mají možnost vídat na obrazovkách TV Prima, kde uvádí pořad Show Jana Krause, jehož obdobu s názvem Uvolněte se, prosím dříve moderoval v České televizi.

NA JANA KRAUSE JAKO MALÉHO KLUKA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články