Fit a krásnátestovánísoutěže

Dědictví aneb Kurvahošigutntag: Kolik dostala Irenka za roli a jak vznikla legendární nemravná hláška

Thumbnail # Dědictví aneb Kurvahošigutntag: Kolik dostala Irenka za roli a jak vznikla legendární nemravná hláška

Zdroj:Čsfd

Komedii Dědictví aneb Kurvahošigutntag patří mezi skvosty porevolučního filmu. Natočila ho v roce 1992 Věra Chytilová a popisuje divoká léta po pádu železné opony. Bolek Polívka jako Bohuš perlí v každé větě a jeho herečtí kolegové také. Jak legendární hlášky vznikly a co se při natáčení přihodilo?

Petra Járková 26. července 2019

Jak film vznikl?

Když byl Bolek Polívka s rodinou na procházce, viděl opilého člověka, který na něj začal křičet. „Poli, toto všecko je moje! Já si ťa najdu třeba v Paříži! Taxálem dojedu.“ A tak ho napadl film o muži, co nezvládá své zděděné miliony.

Irenka a její role

Filmová Irenka Šárka Vojtková dostala za svůj herecký výkon honorář 50 000 Kčs, což na tu dobu byl opravdu velký balík peněz. A to tam hrála vlastně vedlejší roli. Svůdná Vojtková dostala Irenku díky fotografovi Kratochvílovi. Tomu pózovala už od patnácti let a fotila reklamní kampaně. A protože Kratochvíl také fotil Polívku a jeho tehdejší manželku Chantal Poullain, doporučil Šárku na konkurz filmu.

Však vašu p..u sem taky neviděl a věřím, že ju máte!

Během oběda v luxusní restauraci zazněla tahle hláška a Ivana Chýlková v roli doktorky se mohla propadnout. Původně řekl Bolek Polívka tuhle hlášku mimo natáčení, ale líbila se natolik, že byla ihned zařazena do filmu.

Thumbnail # Perličky z natáčení filmu Pelíšky. Co bylo a nebylo ve scénáři, jak probíhalo samotné natáčení a jak velký je opravdu medvěd kodiak?
Mohlo by Vás zajímat:

Perličky z natáčení filmu Pelíšky. Co bylo a nebylo ve scénáři, jak probíhalo samotné natáčení a jak velký je opravdu medvěd kodiak?

Tajemství bazénku

Irenka se svléká, něžně nožkou zkouší vodu a pak skočí perfektní šipku do bazénku, kde obejme svého sponzora Bohuše. Tuhle scéna si pamatuje každý. Jenomže bazének byl na zahrádce paní Pantůčkové, majitelky pozemku, postaven pouze pro účely filmu. A tak jí po natáčení zůstala na zahradě obrovská díra.

Název filmu

Původně se měl film jmenovat „Štěstí je krásná věc“. Od toho se upustilo a snímek se přejmenoval na „Dědictví“. Až později se k další variantě názvu přidalo „aneb Kurvahošigutntag“.

Naštvaný Václav Klaus

V době svého vzniku film rozčílil ústřední osobnost porevoluční transformace Václava Klause. Ten se na premiéře s režisérkou pohádal a Dědictví prý dokonce označil za společensky nebezpečný film.

LEGENDÁRNÍ FILM SI PŘIPOMEŇTE V GALERII:

Podobné články

Zavří­t reklamu