Petr Nárožný slaví 82. narozeniny: Začínal jako bavič na koncertech Rangers, rád vzpomíná na natáčení Hospody

Petr Nárožný slaví 82. narozeniny: Začínal jako bavič na koncertech Rangers, rád vzpomíná na natáčení Hospody
Zdroj: Showpix.cz
Petr Nárožný je český herec, komik, moderátor a bavič s nezaměnitelným hlasem.Petr Nárožný je český herec, komik, moderátor a bavič s nezaměnitelným hlasem.Petr Nárožný je český herec, komik, moderátor a bavič s nezaměnitelným hlasem.Petr Nárožný je český herec, komik, moderátor a bavič s nezaměnitelným hlasem.+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Český herec, komik, moderátor a bavič s nezaměnitelným hlasem se do srdcí diváků zapsal především jako hospodský Dušek z televizního seriálu Hospoda. Tam se u jednoho stolu setkal s mnoha hereckými legendami.

Petra Járková
Petra Járková 14. dubna 2020

Petr Nárožný začal hrát už jako dítě ochotnické divadlo. V roce 1968 ke svému koníčku přidal ještě moderátorství . Začínal spolu s kolegou Michalem Pavlatou jako bavič na koncertech skupiny Rangers.

Studia

V roce 1968 promoval na ČVUT, kde vystudoval stavební fakultu. K hraní měl tedy více než daleko. Svůj sen však nevzdal, stále hrál dál a čekal, až si jeho talentu někdo všimne.

Semafor

Roku 1973 se dostal do Semaforu, kde vystupoval v trojici s Luďkem Sobotou a Miloslavem Šimkem. S nimi si zahrál i ve filmu Jen ho nechte, ať se bojí. Svou pílí a houževnatostí se vypracoval až na velmi úspěšného divadelního a filmového herce.

Činoherní klub

Od roku 1980 hraje v Činoherním klubu a jeho první velká role byla v divadelní hře Hejtman z Kopníku. Tu několikrát vysílala i Česká televize.

Dagmar Havlová, rozená Veškrnová je česká herečka. V roce 1997 se stala manželkou českého prezidenta Václava Havla a první dámou České republiky. Od roku 2016 používá jméno Dagmar Havlová-Veškrnová.
Mohlo by Vás zajímat:

Milovaná herečka i první dáma Dagmar Havlová slaví 67. narozeniny: Vztah s Havlem dlouho tajila, na roli ve Vlastnících kývla hned

Osobitý hlas

V televizi ho můžete poznat i po hlase, je osobitý a propůjčil ho i kresleným postavičkám z dětských večerníčků. Jmenovat můžeme třeba Macha a Šebestovou.

Hospoda

Existuje ale role, která se do diváckých srdcí zapsala nejvíc, její hospodský Dušek v seriálu Hospoda. Na tu Nárožný vzpomíná rád už jen kvůli skvělému hereckému obsazení, které se na place sešlo. Navíc měl na přání režiséra často improvizovat. Nárožný mu rád vyhověl a hluchá místa například při čepování piva rád zaplnil svým nezaměnitelným humorem.

NA HERCE PETRA NÁROŽNÉHO SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová o rakovině prsu: Partner mě opustil, nechtěl být s nemocnou ženou

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články