Kateřina Brožová slaví 52. narozeniny: Krásná dcera primabaleríny a houslisty je nejen herečka, ale i rybářka

Kateřina Brožová je česká herečka, zpěvačka a moderátorka.
Zdroj: Wikimedia Commons/David Sedlecký - Own work, CC BY-SA
Kateřina Brožová je česká herečka, zpěvačka a moderátorka.Kateřina Brožová je česká herečka, zpěvačka a moderátorka.Kateřina Brožová je česká herečka, zpěvačka a moderátorka.Kateřina Brožová je česká herečka, zpěvačka a moderátorka.+ 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Česká herečka, zpěvačka a moderátorka od dětství miluje tanec, zpěv a divadlo. Není divu, pochází totiž z umělecké rodiny, její otec byl houslový virtuóz, který se na studiích v Moskvě zamiloval do primabaleríny Jeleny a odvezl si ji do Čech. Kateřina je jejich jediným dítětem.

Petra Járková
Petra Járková 9. února 2020

Že věk je jenom číslo, platí v případě herečky Kateřiny Brožové dvojnásobně. Za skvělou postavu vděčí nejenom genům, ale i faktu, že má stále dost práce a nezříká se ani sportování.

Studentská léta

Ne každý ví, že Kateřina přišla v dětství o bratra. Rodiče se po jeho smrti upnuli na blonďatou krásku a dali jí vše, co si jen přála. Maminka pocházela z Moskvy, takže Kateřina již v dětství mluvila plynně rusky. Věnovala se mnoha aktivitám. Kromě tance, baletu, hraní na klavír a zpěvu dokonce jezdila na koni. Po gymnáziu byla přijata na DAMU, kterou bez problémů vystudovala. Ve třetím ročníku dostala nabídku k hostování v Divadle na Vinohradech, kde následně působila celých devět let.

Herecké příležitosti

Jejím filmovým debutem byla menší role členky vodáckého oddílu v Olmerově snímku Stav ztroskotání, kde se v prvních rolích objevili i tehdejší „teenageři“ – Michaela Jílková, Michal Suchánek nebo Sagvan Tofi. Začátek 90. let byl pro Brožovou především ve znamení princezen. Vidět jste ji mohli v pohádce Princezna Duše, Pohádka o touze, Jaké vlasy má Zlatovláska nebo Jak se stal švec Dratvička tchánem pana krále. Rájem byl však pro Brožovou start českých telenovel. Slavnou jí udělal seriál Život na zámku, kde hrála sekretářku Renátu nebo seriál Pojišťovna štěstí, kde se představila jako atraktivní Dagmar.

Žena vamp Jiřina Šejbalová. Svedla plejádu herců, manžel jí nevěry toleroval
Mohlo by Vás zajímat:

Žena vamp Jiřina Šejbalová. Svedla plejádu herců, manžel jí nevěry toleroval

Soukromý život

Koncem devadesátých let se začalo Kateřině dařit i v osobním životě, tedy alespoň si to tehdy myslela. Provdala se za podnikatele Zdeňka Tomana, syna prominentního předlistopadového ministra zemědělství Miroslava Tomana. Na podzim roku 1998 se manželům narodila dcera Kateřina. Idylka ale nevydržela dlouho, za několik let se proslechlo, že mezi manželi panují neshody. Vše nakonec vygradovalo rozvodem, ze kterého se Kateřina dlouho vzpamatovávala.

Pěvecká dráha

Poté se pustila ještě více do práce. Mnoho let je osvědčenou tváří populárních muzikálů – diváci ji mohou vidět v Kalichu, v Hudebním divadle v Karlíně či v divadle Goya. Také se věnuje zpěvu. Byla hvězdou televizní show Tvoje tvář má známý hlas a natočila i několik desek –  Ráda se svlíkám, Christmas Dream a Kateřina.

NA TO, JAK ŠEL ČAS S KATEŘINOU BROŽOVOU, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články