Komedie Na psí knížku: Janžurová s Lábusem hráli partnery, herečka mu musela v autě řadit

Iva Janžurová si zahrála hlavní roli v komedii své dcery Sabiny Remundové z roku 2003 s názvem Na psí knížku.
Zdroj: Česká televize
Iva Janžurová si zahrála hlavní roli v komedii své dcery Sabiny Remundové z roku 2003 s názvem Na psí knížku.Jarmila Kukačková (I. Janžurová) dojíždí do pražské nemocnice z venkova, kde žije už dvacet let "na psí knížku" s Pepou Padrnosem.Dělníkem na skládce odpadu a jeho matkou Stellou Zázvorkovou.Jarmila je uklízečkou v nemocnici a pro její jméno jí tam neřeknou jinak než "Kukačka".+ 6 fotek+ 7 fotek

Hořká komedie Na psí knížku je počinem dcery hlavní hrdinky Ivy Janžurové, Sabiny, která návrh filmu musela dvakrát předělávat. Nakonec však vznikl hluboký, divácky oblíbený příběh, v němž uvidíte o osm let mladšího Lábuse jako partnera Janžurové.

Petra Járková
Petra Járková 04. 02. 2020 16:00

Zázračná laskavá žena Iva Janžurová v komedii své dcery Sabiny Remundové. Hořkosladká komedie Na psí knížku byla natočena roku 2002 a sešla se v ní celá plejáda hereckých es.

Jedna hvězda za druhou

Do hlavních rolí byli obsazeni všichni, které si Sabina vysnila: Iva Janžurová, Jiří Lábus, Stella Zázvorková a Eva Holubová. Za kamerou stanul klasik televizní kamery Vladimír Opletal.

Janžurová a Lábus jako pár

Jarmila Kukačková (I. Janžurová) dojíždí do pražské nemocnice z venkova, kde žije už dvacet let "na psí knížku" s Pepou Padrnosem (J. Lábus) - dělníkem na skládce odpadu a jeho matkou.

Pomoc se řazením

Zhruba v 10. minutě, kdy hlavní protagonisté sednou do auta a chystají se odjet, říká Jarmila Kukačková Padrnosovi: „Tak a já ti budu řadit.“ Tato věta nebyla ve scénáři a Iva Janžurová ji pronesla z toho důvodu, že Jiří Lábus si jako nezkušený a špatný řidič nedokázal poradit s převodovkou staré škodovky a Janžurová mu skutečně musela řadit.

Vrácený scénář

První verze scénáře o opuštěné stárnoucí ženě, kterou přinesla Sabina Remundová do České televize, byla pro svou ponurost autorce vrácena k předělání.

NA SNÍMKY Z FILMU NA PSÍ KNÍŽKU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

NA ČESKÝ FILM NA PSÍ KNÍŽKU NA PODÍVEJTE DNES OD 21 HODIN NA ČT 1

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články