Komedie Na psí knížku: Janžurová s Lábusem hráli partnery, herečka mu musela v autě řadit

Iva Janžurová si zahrála hlavní roli v komedii své dcery Sabiny Remundové z roku 2003 s názvem Na psí knížku.
Zdroj: Česká televize
Iva Janžurová si zahrála hlavní roli v komedii své dcery Sabiny Remundové z roku 2003 s názvem Na psí knížku.Iva Janžurová si zahrála hlavní roli v komedii své dcery Sabiny Remundové z roku 2003 s názvem Na psí knížku.Iva Janžurová si zahrála hlavní roli v komedii své dcery Sabiny Remundové z roku 2003 s názvem Na psí knížku.Iva Janžurová si zahrála hlavní roli v komedii své dcery Sabiny Remundové z roku 2003 s názvem Na psí knížku.+ 6 fotek+ 7 fotek

Hořká komedie Na psí knížku je počinem dcery hlavní hrdinky Ivy Janžurové, Sabiny, která návrh filmu musela dvakrát předělávat. Nakonec však vznikl hluboký, divácky oblíbený příběh, v němž uvidíte o osm let mladšího Lábuse jako partnera Janžurové.

Petra Járková
Petra Járková 4. února 2020

Zázračná laskavá žena Iva Janžurová v komedii své dcery Sabiny Remundové. Hořkosladká komedie Na psí knížku byla natočena roku 2002 a sešla se v ní celá plejáda hereckých es.

Jedna hvězda za druhou

Do hlavních rolí byli obsazeni všichni, které si Sabina vysnila: Iva Janžurová, Jiří Lábus, Stella Zázvorková a Eva Holubová. Za kamerou stanul klasik televizní kamery Vladimír Opletal.

Janžurová a Lábus jako pár

Jarmila Kukačková (I. Janžurová) dojíždí do pražské nemocnice z venkova, kde žije už dvacet let „na psí knížku“ s Pepou Padrnosem (J. Lábus) – dělníkem na skládce odpadu a jeho matkou.

Jednoho dne navštíví živočicháře Béďu Gábina Tejfarová. A problém ve vztahu živočicháře Bédi a účetní JZD Evičky nenechá na sebe dlouho čekat.
Mohlo by Vás zajímat:

Slunce, seno a pár facek: Doktora Kroupu si měl zahrát Kaiser, kvůli lechtivé scéně byl Troška vyslýchán

Pomoc se řazením

Zhruba v 10. minutě, kdy hlavní protagonisté sednou do auta a chystají se odjet, říká Jarmila Kukačková Padrnosovi: „Tak a já ti budu řadit.“ Tato věta nebyla ve scénáři a Iva Janžurová ji pronesla z toho důvodu, že Jiří Lábus si jako nezkušený a špatný řidič nedokázal poradit s převodovkou staré škodovky a Janžurová mu skutečně musela řadit.

Vrácený scénář

První verze scénáře o opuštěné stárnoucí ženě, kterou přinesla Sabina Remundová do České televize, byla pro svou ponurost autorce vrácena k předělání.

NA SNÍMKY Z FILMU NA PSÍ KNÍŽKU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

NA ČESKÝ FILM NA PSÍ KNÍŽKU NA PODÍVEJTE DNES OD 21 HODIN NA ČT 1

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Další články