Jiřímu Lábusovi je dnes neuvěřitelných 70 let: Stálou partnerku vyměnil za celoživotního parťáka Kaisera

26. ledna 2020
Profimedia
Profimedia

Čechy milovaný umělec Jiří Lábus je herec, dabér a bratr architekta Ladislava Lábuse. Do diváckých srdcí se zapsal jako živočichář Béďa z trilogie Slunce, seno nebo jako věrný parťák herce Oldřicha Kaisera.

Bez Jiřího Lábuse by spousta rolí byla úplně jiných a dost možná ne tolik oblíbených. Ať už mluvíme o Rumburakovi, Marge Simpsonové nebo třeba živočichářovi Béďovi z Troškových komediích.

Nadaný herec

Nenechte se ale mýlit, Lábus nehrál vždy jen v komediích. Má za sebou bezpočet pohádek i seriózních rolí, kde musel předvést velký herecký um. Celoživotně je probíráno i hercovo soukromí. Po jeho boku se totiž neobjevovala a neobjevuje stálá partnerka, proto byl nařčen i z homosexuality.

Nařčení z homosexuality

To ale komik zamítl jednou provždy a kdo ho zná, ví, že jeho postelí prošly davy žen, bohužel však s žádnou nevydržel. Herec se v minulosti nechal dokonce slyšet, že si na samotě vyloženě zakládá. V pořadu Všechnopárty se dokonce přiznal, že si milostné radovánky neodpírá ani v pokročilejším věku.

Spřízněná duše

Existuje ale člověk, kterého má ve své blízkosti celý život. Je jím parťák, kamarád, přítel a spřízněná duše Oldřich Kaiser. Prošli si za život mnoha hádkami, souboji o ženy, úskalím v podobě démona alkoholu, ale nikdy na sebe nezanevřeli a zůstali kamarády. Je nutno podotknout, že takové přátelství se v umělecké branži jen tak nevidí a ostatní jim mohou jen závidět.

Životní chyby

Ne vždy byl ale oblíbený a čestný. I s Jiřím Lábusem se táhne škraloup z minulosti. Tím největším je jistě podpis pod prohlášením odsuzujícím Chartu 77, tzv. Antichartu. U mnoha lidí si to pošlapal i v roce 2007, kdy se stal tváří vládní kampaně podporující výstavbu radaru americké protiraketové obrany na našem území. Jinak je o něm známo, že podporuje znovuobjevení monarchie.

NA FOTKY ZE ŽIVOTA JIŘÍHO LÁBUSE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu