Fit a krásnátestovánísoutěže

Legendární horor Čelisti: Při náročném natáčení dělali filmaři jednu chybu za druhou

Zdroj:Youtube

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Čelisti jsou americký film natočený podle úspěšného románu Petera Benchleyho, který volně čerpal ze skutečných případů útoků žraloků u pobřeží Jersey v roce 1916. I když je tento legendární film z roku 1975 oblíbený dodnes, pokud se budete soustředěně dívat, najdete v něm spoustu chyb.

Petra Járková 21. července 2019

Není snad člověka, který by neznal slavný film Čelisti! Snímek Stevena Spielberga z roku 1975 se stal fenoménem a následně bylo natočeno hned několik pokračování.

Třídílná série

První díl Čelistí z roku 1975 byl natočen režisérem Stevenem Spielbergem podle úspěšného románu Petera Benchleyho, který volně čerpal ze skutečných případů útoků žraloků u pobřeží Jersey v roce 1916. Ihned po uvedení filmu do kin se z něj stal fenomén a téměř hned po premiéře se začalo pracovat na pokračování. Čelisti II měly premiéru v roce 1978. I druhý díl vydělal studiu Universal Pictures hezké peníze. Proto bylo rozhodnuto o natočení třetího pokračování Čelisti III. Ty byly díkybohu poslední, jak se totiž říká, nic se nemá přehánět.

Thumbnail # Další žralok v Chorvatsku, Češi panikaří! Jaké je riziko, že na vás zaútočí?
Mohlo by Vás zajímat:

Další žralok v Chorvatsku, Češi panikaří! Jaké je riziko, že na vás zaútočí?

Chyby z prvního dílu 

Při natáčení žraločích útoků došlo k mnoha filmovým chybám, které by neměly oku bystrého diváka uniknout. Ty nejzásadnější režisérské omyly vám připomeneme, abyste se na ně mohli večer při sledování televize náležitě připravit.

Při útoku žraloka v průplavu je záběr na v písku si hrajícího Seana Brodyho (Jay Mello), který má zelené šortky. V dalším záběru má ale šortky černé.

Když žralok zaútočí na muže v lodičce, než ji převrhne, je možné si všimnout, že je muž bosý. Když ale klesá ke dnu jeho ukousnutá končetina, má na sobě tenisku.

Ve scéně, kdy dojde k zabití malého chlapce na nafukovací matraci, má před útokem žraloka přihlížející Brody (Roy Scheider) na ruce hodinky. V dalším záběru je ale nemá.

Během scény, kdy žralok napadne kaskadéra v kleci, napadá ho z boku klece, tudíž je absolutní nesmysl, aby se zaklesl přímo na kleci a blokoval její vytažení.

Až přijde okamžik, kdy „žralok“ táhne loď, je možné si ve spodní části obrazovky všimnout velkých vln, které samozřejmě dělala druhá loď táhnoucí Orcu.

A když se žralok blíží k hrdinům, aby na něj mohli vystřelit první harpunu s barelem, je vidět, jak je žralok v nepřirozené poloze s hlavou nad hladinou.

Ve scéně, kdy se nechává oceánolog Matt Hooper (Richard Dreyfuss) spustit v kleci do vody za žralokem, má na nohou potápěčskou obuv. Když se však vynoří, má na nohou ploutve.

NA ZÁBĚRY Z FILMU ČELISTI SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu