Leonardo di Caprio a Kate Winslet se v Titanicu vůbec nemuseli objevit. Jacka a Rose mohli hrát Tom Cruise a Reese Witherspoon

Leonardo di Caprio a Kate Winslet se v Titanicu vůbec nemuseli objevit. Jacka a Rose mohli hrát Tom Cruise a Reese Witherspoon
Zdroj: Showpix.cz

Jack a Rose – to jsou dvě jména, díky kterým si každý ihned vybaví veleúspěšný film Titanic, v němž herecky excelovali Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Věděli jste ale, že vše mohlo být jinak? Hlavní aktéři totiž patřili až mezi poslední volbu režiséra Jamese Camerona.

Kateřina Sobolová
Kateřina Sobolová 06. 03. 2020 12:06

Titanic, jenž byl natočen na základě skutečné události, se stal velmi oblíbeným filmem díky své velkolepé produkci, ale taky hlavním postavám, které se nesmazatelně zapsaly do srdcí všech fanoušků.

Jedenáct Oscarů

Film z roku 1997 pojednává o dvou mladých lidech, Jacku Dawsonovi a Rose DeWitt Bukater, kteří pocházejí z naprosto rozdílných tříd. Jenže na lodi, kterou zasáhne obrovská tragédie, se do sebe bezhlavě zamilují a prožívají jeden velký romantický příběh.

Titanic sklidil obrovský úspěch, ale samozřejmě se dočkal i kritiky. I tak se ovšem stal nejvýdělečnějším filmem všech dob, než ho v roce 2010 překonal další Cameronův snímek Avatar. Titanic rovněž získal 14 nominací na Oscara a jedenáct z nich proměnil.

Tom Cruise i Reese Witherspoon

Z DiCapria a Winslet, kteří jsou si velmi blízcí i v osobním životě, ve filmu zářila dokonalá souhra a těžko si teď někdo dokáže představit, jak by celý snímek dopadl, kdyby se v něm ti dva neobjevili. Jenže moc nechybělo a ani jeden z nich by v Titanicu nehrál. Zdaleka totiž nebyli první režisérovou volbou.

Tvůrci filmu měli spoustu jiných kandidátů, kteří se mohli objevit v roli Jacka. Jediný problém tkvěl v tom, že pro Jamese Camerona byla většina z herců starých na to, aby v té době hráli dvacetiletého mladíka. Mezi hlavní uchazeče se dostali Matthew McConaughey, Billy Crudup, Chris O´Donnell a Stephen Dorff. Svou pozornost Cameron zaměřil také na Jareda Leta, jenže ten konkurz ihned odmítl. Dalším zájemcem o roli Jacka byl i Tom Cruise, ovšem jeho cena byla až příliš vysoká, a proto šel z kola ven. Na DiCapria nakonec upozornil až castingový režisér Mali Finn .

Také postava Rose byla nabídnuta několika herečkám, mezi nimiž se objevily Gwyneth Paltrow, Winona Ryder, Claire Danes, Gabrielle Anwar a Reese Witherspoon. Všechny však nabídky odmítly, a tak se do boje pustila Kate Winslet. Ta si dokonce vytvořila kampaň a neustále na sebe upozorňovala, až ji režisér pozval na konkurz. Cameronovi dokonce poslala růži se vzkazem „Od tvé Rose“. Nakonec se vytoužené role dočkala.

Kdo ví, jak by Titanic dopadl a jestli by byl tolik úspěšný, kdyby se v něm neobjevili Leonardo a Kate. Cameron tak nejspíš může být rád za to, že mu ostatní herci účast odmítli, protože lepší postavy do Titanicu zkrátka získat nemohl.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články