Fit a krásnátestovánísoutěže

Lou Fanánek Hagen. Po drtivém střetu s vlakem, kdy přišel o nohu, se doslova podruhé narodil

Thumbnail # Lou Fanánek Hagen. Po drtivém střetu s vlakem, kdy přišel o nohu, se doslova podruhé narodil

Zdroj:FTV Prima

I když žije tento slavný hudebník léta bez nohy, svůj hendikep si nepřipouští a snaží se žít, jak kdyby se nic nestalo. Přitom stačilo málo...

Lenka Šebestová 18. června 2018

Zpěvák a textař hudební skupiny Tři sestry dnes slaví své 52. narozeniny. Vlastním jménem František Moravec po studiích na gymnáziu pokračoval na ČVUT a souběžně s touto vysokou školou studoval také žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Toto studentské období je pro mnoho lidí bezstarostné a jediným strašákem je akorát zkouškové období. Fanánkovi ovšem jedna událost z dob studií změnila celý život.

Thumbnail # Všechno, co jste chtěli vědět o kočkách a báli jste se zeptat
Mohlo by Vás zajímat:

Všechno, co jste chtěli vědět o kočkách a báli jste se zeptat

Hrozivá nehoda, během které přišel o nohu

Fanánka v jeho dvaceti letech srazil vlak. Na vině nebyl žádný prohýřený mejdan či litry alkoholu, jak by si mnoho lidí myslelo. V ten hrozný den šel na brigádu a cestu si chtěl zkrátit přes koleje. Protože studoval dvě vysoké školy a do toho ještě pracoval, byl značně unavený. Únava se možná projevila v jeho nepozornosti. Na náspu uklouzl a spadl až na koleje, kde právě projížděla mnohotunová lokomotiva Sergej. Narazil do jejího boku a noha mu sklouzla pod kola. Stroj ho vlekl několik desítek metrů, čímž mu způsobil tržné rány a vážný otřes mozku. „Šel jsem tehdy nějak na Veleslavíně kolem trati, uklouzl jsem a probral se až za tři dny. Bez nohy. Nepamatuju si z toho vůbec nic, je to prej takovej obrannej mechanismus, že člověk dostane šok a zapomene na ty hrůzy,“ prozradil Fanánek v pořadu 13. komnata. Byl na tom opravdu zle a probuzení z bezvědomí považovali lékaři v nemocnici za hotový zázrak. Léčení však probíhalo dobře a nakonec se vše zhojilo. Své nejtěžší období dokonce zvládl i bez péče psychologa, jen s pomocí blízkých. Školu dostudoval, ale své profesi se nikdy nevěnoval. V té době si založil skupinu, kterou pojmenoval Tři sestry. To, že nemá nohu, dokázal bravurně maskovat. Ani jeho kolegové z kapely dlouho nic nepoznali.

Že nemá nohu si nepřipouští

Fanánek se bez nohy naučil žít dokonale. Lyžuje, chodí na túry a jezdí na motorce. Je živým důkazem toho, že i s úrazem, který nechává trvalé následky, se dá žít naplno. Je členem svazu pro postižené sportovce a plně je podporuje. Dokonce ani nemá průkazku ZTP. Dnes si ze svého postižení už dělá jen legraci.

Podobné články

Zavří­t reklamu