Nečekaná ztráta manžela, potrat, mnoholetý boj s rakovinou. Těžký život Zuzany Bubílkové, které je dnes 67

11. května 2019
archiv ČT
archiv ČT

Právem je titulována nekorunovanou královnou satiry. Zuzanu Bubílkovou si většina z nás pamatuje především z politicky laděných satirických pořadů, které moderovala s Miloslavem Šimkem. I když ale na obrazovce i divadelních prknech vždy sršela vtipem a úsměv na tváři jí nechybí ani dnes, život se s ní příliš nemazlil.

V hledáčku StB

Když se v 80. letech Bubílková vdala a narodil se jí syn, překypovala štěstím. V roce 1982 ale přišel nečekaný šok. Manžel ji totiž beze slova opustil. Emigroval. Byl to umělec a jeho umělecká duše prý nesnesla svazování, kterému byla vystavena během komunistického režimu. Manželku i s dítětem, v té době navíc těhotnou, nechal v tehdejším Československu napospas režimu.

Státní bezpečnost si na ni samozřejmě došlápla. Zajímalo je, zda Bubílková nemá v jeho odchodu do zahraničí prsty, chtěli znát všechny podrobnosti. Následovaly desítky krutých a bezcitných výslechů, které zapříčinily, že v důsledku stresu o své druhé dítě přišla. A aby toho nebylo málo, dostala samozřejmě také výpověď z Československého rozhlasu.

Smrt milovaného kolegy

Další šok pak přišel, když vážně onemocněl její herecký parťák a také milenec Miloslav Šimek (†64). Podlehl podobné nemoci krve jako kdysi jeho kamarád a kolega Jiří Grossmann (†30). Šimkovi diagnostikovali mnohočetný myelom, který v závěru zmutoval do akutní leukemie.

„Ze začátku to s ním nevypadalo tak špatně, nemocný byl dva roky. Měl rakovinu kostí, která je léčitelná. Absolvoval autotransplantaci, měl dvě dávky z vlastní kostní dřeně. Jenže bohužel, pak se mu to zvrhlo na ten nejhorší typ leukemie, a to šlo rychle,“ svěřila se v rozhovoru pro Blesk.

Boj s rakovinou

Zákeřná nemoc se nakonec nevyhnula ani Bubílkové. Zdravotní problémy ji sužovaly už v době, kdy byl Šimek ještě naživu. Rakovinu štítné žlázy jí pak diagnostikovali v tom samém roce, kdy kolega zemřel. Následovala agresivní léčba, ozařování a roky strachu. Populární moderátorka se ale nemoci postavila čelem a zdárně ji překonala. Úplně změnila svůj životní styl, denně cvičí, zdravě se stravuje. A vypadá opravdu skvěle. Její věk by jí hádal jen málokdo.

„Co se zdraví týče, musím zaklepat na dřevo. Byla jsem na poslední prohlídce a doktor mi řekl, že po deseti letech už je u tohoto typu rakoviny jen jedno až dvě procenta možnost, že bych mohla recidivovat. Tak mi držte palce, abych nebyla ta dvouprocentní,“ svěřila se webu Super.cz před pěti lety.

Zavří­t reklamu